Новини

“Закарпатгаз” пояснив збільшення тарифів з 1 квітня постановою НКРЄ

Про це журналістам під час брифінгу розповів керівник “Закарпатгазу” Шатило Віталій. 

Єдиним державним регулятором, який може встановлювати тарифи на газ є Нацкомісія. Вона затверджує ціни та тарифи за пропозиціями уряду. Іще 3 березня ця комісія встановила нові ціни, які набрали сили з 1 квітня. Загальна ціна на газ із 1 квітня – 7 188 гривень за тисячу кубометрів. При цьому діє пільгова ціна — 3600 гривень за тисячу кубометрів. Але на неї ) три обмеження.

По-перше, вона діє у період з 1 жовтня по 30 квітня включно, при тому лише для тих людей, які використовують газ лише для опалення, чи ж для опалення і приготування їжі. Ті хто використовує газ лише для їжі і підігріву води, мають платити по 7 188. Слід також пам’ятати, що пільгова ціна діє лише на перші 200 кубометрів для всіх. Потім вона стає нормальною.

А от для мешканців Солотвина ціна інша, оскільки у них газ власного видобутку. Він є низькокалорійним, тому вони сплачують на 20% менше, ніж мешканці решти України.

“У будь-якому разі від зростання ціни у 6 разів “Закарпатгаз” не отримав ні копійки. Це відбилося збільшення вартості ціни природного газу. Тобто вартість послуг транспортування та постачання газу самого підприємства не змінився”, - розповів Віталій Шатило.

Керівник зауважив, що абонентські служби зараз повністю завантажені. Виникають три основних питання:
1. Чому є зростання ціни і з якого часу воно діє.
2. Хибні прогнозні нарахування.
3. Чому для певної категорії не була застосована пільгова категорія?

На перше та третє запитання відповідь була дана вище. По другому питанню Віталій Шатило пояснив, що споживач має право платити виключно за спожитий розрахунковий газ, використовуючи як розрахункові книжки, так і квитанції.

У останній чи перший день місяця неможливо потрапити до всі споживачів. За правилами, контролери стараються потрапити до споживача хоча би раз. Тому фактичний показник — це той, який знятий контролером. Прогнозований вираховується за середньодобовим споживанням. Звичайно, можуть виникати розбіжності, адже у першу половину місяця споживач може споживати більше, а у другу менше. Тому сперечатися із “Закарпатгазом” можна лише з приводу фактичного показника, а остаточні показники повинен знімати самостійно. Він може передавати їх самостійно чи ж платити у банку по факту. “Закарпатгаз” сам виправить відповідні показники.

Окрім того "Закарпатгаз" обіцяє таки створити кол-центр. Але на це поки недостатньо коштів. 

Детальніше про це читайте у розгорнутій статті. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.