Новини

«Травневий з’їзд молодих правознавців» започаткували юристи УжНУ

Тема прав людини, проблем правового забезпечення та шляхів їх вирішення об’єднала науковців І Міжнародної науково-практичної конференції «Травневий з'їзд молодих правознавців», яка розпочалася 16 травня на базі юридичного факультету УжНУ.



Професійний рівень завдяки таким конференціям значно зростає, тема заходу актуальна, вважає начальник Головного управління юстиції в Закарпатській області Ігор Фартушок: «Я теж пройшов таку школу. Тому вам бажаю мати мету й бачити ціль».

Проректор Олександр Рогач передав учасникам вітання від ректора Володимира Смоланки і зауважив, що в час суспільних змін відбуваються трансформації й у правовій системі. І такі конференції допомагають молодим науковцям зростати професійно, а також розширюють коло спілкування.

Заступник декана факультету європейського права і правознавства Тетяна Карабін переконана, що головна мета таких заходів – залучення молоді у науковий простір. Тож учасникам побажала сміливих ідей і плідної роботи.

Пленарне засідання 16 травня розпочалося доповіддю кандидата юридичних наук, доцента Марії Менджул, яка зробила акцент на діяльності громадських організацій після ухвалення нового закону, який регламентує їхню діяльність. Україна на сучасному етапі має відносно малу кількість громадських організацій, як порівняти з європейськими країнами. Пояснюється це тим, що держава перебуває на стадії розвитку громадянського суспільства.

Про сучасну кримінально-правову політику України доповідав кандидат юридичних наук, доцент Андрій Андрушко. Він переконаний, що юридична наука сьогодні перебуває в кризі, тому що відірвана від практики, кримінальне право втрачає свою системність, не відповідає викликам науки. А гуманізація кримінального права вигідна тим, хто вчиняє порушення.

Чимало запитань викликала доповідь доктора юридичних наук, професора Василя Лемака, яка стосувалася президентських виборів. Підготовка до них відбувалася би в зовсім інших умовах, якби в Україні дотримувалися правових норм. Василь Лемак переконаний, що для країн, де президент є ключовим гравцем, вибори дуже важливі, й Україна належить саме до таких держав. «Умови, в яких відбуваються ці вибори, є унікальними й безпрецедентними для світу. Зате в історії є приклади, коли президента обирали майже в стані війни, наприклад, вибори Рузвельта в США. У Росії перші вибори відбулися 2000 року, коли в країні сталася низка терактів, хоча волевиявленню населення це не зашкодило.

З погляду права, навіть якщо вбори відбудуться не в усіх регіонах, це не впливає на їх легітимність. Президент в Україні є головнокомандувачем, і ситуація розбрату нині пояснюється тим, що військовики не мають такої людини. У цьому питанні вибори дуже важливі. «Якщо говорити юридичною мовою: вибори сьогодні впливають на легітимацію усього правопорядку. Йдеться про підтримку виборцями правової системи. Вибори як ніколи актуальні, вони потрібні, щоб існувала держава», – вважає Василь Лемак.

Після інавгурації новообраний Президент повинен запровадити воєнний стан у проблемних регіонах, і вже за кілька днів вдасться нормалізувати ситуацію. Сьогодні ж робити це досить небезпечно, оскільки саме проведення виборів залишається під загрозою.

Із теми виборів учасники конференції перейшли на господарські питання правової системи. На конференцію завітав заступник голови Господарського суду Закарпатської області Олег Васьковський. Він засвідчив актуальність порушених доповідачами проблем, а також студентських доповідей, попросив не нехтувати тематикою, адже в юридичній сфері вся вона важлива.

Юридичні аспекти пенсійної реформи окреслив доцент кафедри цивільного права Вадим Рошканюк. Він наполягав на тому, що, попри ухвалення відповідних документів, реальних змін у системі пенсійного забезпечення досі не відбулося.

Після пленарного засідання для учасників «Травневого з’їзду молодих правознавців» підготували екскурсію Ужгородом. За секціями молодь працювала вже 17 травня, а третій день присвятили відпочинку під час пікніка.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.