Новини

«Лижне» Закарпаття: Драгобрат, Пилипець, Красія та Ізки

Як тільки на календарі з’являється перший зимовий місяць, любителі засніжених схилів починають мріяти про «неспокійний» відпочинок: гори, лижі й сноуборди кличуть. І, хоч більша частина Закарпаття досі з туманами, дощами і сірістю, сніг у Карпатах, все-таки, є. Лижний сезон розпочато без заминок і усі охочі вже можуть насолодитися зимовим відпочинком, екстремальним катанням і чудовими карпатськими краєвидами.

На лижах над хмарами: Драгобрат

Найвисокогірніший лижний курорт України знаходиться на висоті 1300–1700 метрів над рівнем моря. Кажуть, на Драгобраті не буває випадкових людей: сюди приїжджають істинні любителі гір, справжнього лижного екстриму і «диких» схилів. В останні роки Драгобрат так розбудувався, що скоро претендуватиме на звання  лижного курорту з хорошим сервісом на висоті. Однак, за словами більш прискіпливих туристів, ціни тут поки не відповідають усім вимогам, бо «за такі гроші хотілося б і відповідного відношення». Проте, закарпатський Драгобрат таки дешевший за сусідній Буковель, що не може не втішати лижників і сноубордистів, а тутешній сніг, пейзажі, круті спуски і безпосередня близькість до справжніх гір складають йому достойну конкуренцію.

Фоторепортаж "Зимове Закарпаття: Драгобрат"

На Драгобраті наразі працюють два крісельні підйомники – 1200 і 1500 м–  та чотири бугельні підйомники – один на 900 і три – на 1000 м(йдеться про основні).  (схему підйомників можна переглянути тут).

Основні лижні траси проходять по схилах гори Стіг (1707 м), поруч розташовані Жандарми (1800 м) і Близниці (1883 м). З них видно найвищу вершину Українських Карпат –  гору Говерлу (2061 м) і сусідній з нею Петрос (2020 м). Відпочинок на Драгобраті можливий не тільки у зимовий період, однак основний потік туристів, все-таки, припадає на лижний сезон.

На свята ціни і на проживання, і на користування підйомниками, звичайно, зростають: деякі готелі підвищують вартість номерів чи не вдвічі. Зараз доба проживання на Драгобраті на одну людину обійдеться у 350-400 гривень і більше (деякі готелі включають у суму і дворазове харчування), коли наплив туристів спаде, ціни, за словами власників садиб, не перевищуватимуть 300 гривень за добу (на одну людину).

Щодо підйомників, то тут ціни трохи різняться: крісельні коштуватимуть 40-50 гривень за 1 підйом і від 300 за день катання. Є пропозиції і 160-270 грн за 20 підйомів, 600-630  грн за 50 підйомів. Учбовий варіант обійдеться у 200 гривень за 50 підйомів і від 10 – за один підйом. Основною незручністю на Драгобраті лижники називають неможливість придбати один скі-пас на всі підйомники, або хоча б на кілька з них: кожен підйомник має свого власника і купити один квиток на всі траси, як, до прикладу, на Буковелі, не можна.

Перед початком лижного сезону прихильників Драгобрату схвилювала новина про розмиту селями дорогу, однак зараз проблеми з доїздом на курорт нема: підприємці власними силами взялися за відновлення дороги і вже майже повністю завершили ремонт. Доїхати до Драгобрату можна, зазвичай, тільки «гірським» транспортом: у селищі Ясіня є можливість замовити «драгобратіське таксі» – УАЗики, «таблетки» і їм подібні всюдиходи. Дорога на курорт з Ясіня коштуватиме приблизно 500-800 гривень (у залежності від авто і кількості пасажирів: за 800 гривень можна взяти «всюдихід» на 15 осіб). 

Сніг на Драгобраті, за сприятливих погодних умов,  може лежати з листопада по травень. Власники готелів кажуть, що більшість любителів гір все одно приїжджають на Драгобрат на лижі і чомусь, як тільки закінчується календарна зима, відкладають своє спорядження у шафу. Насправді засніжені схили на Драгобраті готові працювати на своїх шанувальників майже до травня. А гори чекають відвідувачів у будь-яку пору.

 

Мальовнича Міжгірщина: Пилипець

Не менш круті лижні схили є і в Міжгірському районі. Тут головною є гора Гимба (1497 м), що є частиною полонини Боржава. На її схилах є кілька лижних трас різного рівня складності. Тут є три бугель ні підйомники і один крісельний (починається з центру курорту).  Загальна протяжність трас на горі Гимба – понад 20000 м. Найдовша з них –6000 м. Крім того, є 4 траси на горі Магура-Жиде (1517м), найдовша –1500 м.

Фоторепортаж "Зимове Закарпаття: Пилипець"

Для комфортного відпочинку лижників, сноубордистів та просто любителів гір у Пилипці є велика кількість готелів і приватних садиб різного рівня та вартості. Тут хороший варіант для себе може знайти як і найприскіпливіший турист, так і простий мандрівник. Ціни на проживання коливаються від 400 до 800 гривень на добу за стандартний двомісний номер. У садибах та у власників приватних будинків можна зняти кімнату і дешевше: 150-250-300 гривень на добу. Хтось може включати у цю суму і харчування: сніданки або дворазове частування місцевими карпатськими стравами.

Підйомники тут не надто дешевші, ніж на Драгобраті: на крісельному один підйом коштуватиме 60 гривень на свята і 50 у звичайні дні (для місцевих мешканців – 30 і 20 відповідно), абонемент на 3 години у святковий період (до 10 січня) коштуватиме 330 гривень, у звичайні дні – 220, один день катання – 525 гривень і 350 відповідно, два дні – 825 і 550. Одразу біля крісельного підйомника є затишне кафе, де можна зігрітися запашним карпатським чаєм та дуже смачно пообідати.

Крім своєї «зимової репутації», Пилипець може приваблювати туристів і у міжсезоння: один із найгарніших водоспадів Закарпаття Шипот – усього за 6 кілометрів від Пилипця. А Боржава взагалі, як-то кажуть, «в шаговой доступности» для туристів, які вибирають для відпочинку походи.

Начальник Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Денис Ман вважає, що Боржава за своїм гірськолижним потенціалом цілком могла би скласти достойну конкуренцію Буковелі, якщо й навіть не перевершити її: «Завдання для відшукати інвесторів, які зможуть правильно та ефективно освоїти цю територію», – каже Денис Ман.

Зараз Пилипець ще не повністю у снігу, але на Гимбі – уже справжня зима з морозом, вітром і чудесними краєвидами. Кажуть, на новорічно-різдвяні свята у Небесній канцелярії обіцялиповністю засніжити схили. А поки можна шукати зиму на горі і спускатися з неї на санках.

Відпочинок у стилі еко: Ізки

До села Ізки, що на Міжгірщині, туристичний люд з’їжджається навіть із сусідніх курортів: аби побачити справжній карпатський еко-відпочинок і відчути атмосферу природного комфорту. Керівник комплексу Андрій Бойко розповідає, що в «Ізках» головне – не надмірне втручання в природу: тут намагалися все облаштувати так, аби людина, при звичному для себе комфорті, змогла сповна відчути дух гір. Дерев’яні будиночки, які проектував сам Андрій Ігорович,   створюють казкову атмосферу у будь-яку пору року і дають можливість хоч на якийсь час відгородитися від надмірної суєти.

Територія комплексу «Ізки» – 28 гектарів. Тому тут, навіть у святковий новорічно-різдвяний період, відпочивальники відчуватимуть простір. На горі Магура працюють два витяги: крісельний та невеликий бугельний.  Крісельний працює навіть влітку: тут чудові краєвиди. Траси – середнього рівня складності, достатньо просторі (ширина до200 м, довжина найдовшої – б майже 3 км). Тому і «Ізках» буде цікаво як досвідченим лижникам і сноубордистам, так і початківцям. Для тих, хто не впевнений у своїх силах, тут працює «Лижна школа».

Ціни на проживання в «Ізках» - від 600 гривень на добу за стандартний номер у готелі (не на свята) до 1200-1700 за котеджі VIP-класу.

Підйомник – від 350 гривень за день не у святковий період.

Наразі лижні траси в «Ізках» ще не повністю засніжені. Однак, як тільки погода посприяє (а за прогнозами, це «сприяння» мало б початися уже в цей четвер), Магура буде повністю біла. Андрій Бойко каже, що для штучного засніження меншого схилу потрібно не більше двох днів, а для основної траси – близько двох тижнів. Снігові гармати готові до роботи, тож скоро «Ізки» прийматимуть і лижників.

Крім зимового відпочинку, комплекс може запропонувати своїм відвідувачам кінні прогулянки, походи в гори, катання на квадроциклах, екскурсії до пасіки, риболовлю. В «Ізках» працює також власна ферма, де виготовляють еко-продукцію. Є джерело з водою, що має унікальний склад – вода насичена природними маслами, які дуже добре впливають на шкіру.

Андрій Бойко запевняє, що «Ізки» готові організувати відпочинок на природі у будь-який сезон: «Нам є що запропонувати людям. Ми хочемо, аби кожен ставився до природи бережно, відчув Карпати і полюбив гори так, як любимо їх ми».

 

Маршруткою на лижі: Красія

Крім полонини Драгобрат і Боржави, до лижного сезону на Закарпатті готується і гора Красія (1036 м). За інформацією Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА, тут діють два крісельні підйомники, один бугельний витяг та один пункт прокату спорядження. Д2-крісельна канатна дорога, довжиною 1114м, перепад –195 м, 4-крісельна канатна дорога, довжиною 1585м, перепад –350 м, бугельний витяг, довжиною470 м, перепад –95 м. Гірськолижний курорт у селі Вишка Великоберезнянського району є одним із найбільш оснащених і популярних курортів області.  Зручність ще й у тому, що «Карсія» знаходиться у 70 кілометрах від Ужгорода  і в лижний сезон туди можна доїхати навіть маршруткою.

Ціни на підйомники за день коштують 250 гривень у будні та 280 –у вихідні. На новорічно-різвдяні свята – 350 за день, а після 8-го березня – 170.

Проживання у готелях – близько 550 гривень на добу за стандартний номер (не у святковий період), крім того, є великий вибір приватних садиб з різним ціновим діапазоном.

Як показує вебкамера, на Красії уже теж потрохи стає біло!

Ставайте на лижі! Або сноуборди :)

Аня Семенюк, спеціально для Zaholovok.com.ua

Матеріал підготовано за підсумками інформаційного туру лижними курортами Закарпаття, організованого Управлінням туризму та курортів Закарпатської ОДА

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.