Новини

Сьогодні в Ужгороді відбудеться показ фільму "Червоний" 

18 травня 2022 року о 17:30 у ляльковому театрі "Бавка" у рамках благодійного кіномарафону «Кінотолока» відбудеться показ художнього фільму «Червоний», режисера Зази Буадзе.


Події картини «Червоний» розгортаються у 1947 році в ГУЛАГу. В радянську колонію суворого режиму потрапляє двоє українців. Один із них – воїн УПА Данило Червоний, а інший – радянський льотчик з Чернігова Віктор Гуров. Його літак збили над позиціями ворога, через що пілот потрапив у полон і його звинуватили у дезертирстві. Гуров ставиться до Сталіна, як до героя і вважає, що воєнний суд просто помилився. Разом із ним строк відбуває Червоний, що завзято боровся проти комуністичного режиму. Обидва герої мусять пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. З часом Данило знаходить у собі сили протистояти тюремному режиму і організувати повстання. В основу сюжету стрічки покладено однойменний роман Андрія Кокотюхи.

Картину відзначили премією Української кіноакадемії «Золота Дзига» в номінації «Краща робота художника з костюмів». У фільмі задіяний актор Ужгородського драматичного театру Олександр Мавриц, який зіграв роль начальника табору. В картині також знімалися Микола Береза, роль Данили Червоного та Олег Шульга – Віктор Гуров. Фільм знятий студією Інсайтмедіа продюсерський центр за підтримки Державного агентства України з питань кіно у 2017 році.

Саундрек до фільму створено гуртом Гайдамаки: https://youtu.be/2KFmijE0Ikw

Гості події: Цього разу у КІНОТОЛОЦІ візьме участь режисер-постановник фільму Заза Буадзе.

Після показу фільму відбудеться творча зустріч з автором. Організатори події: Кіномарафон «Кінотолока» організовано Асоціацією кінокомісій України, БО Українська аудіовізуальна фундація на підтримку ЗСУ та кінематографістів, які продовжують працювати в умовах російської агресії проти України.

Співорганізатори: Департамент культури Закарпатської ОДА, Асоціація кінокомісій України, Закарпатська фільм комісія, Українська аудіовізуальна фундація, Закарпатський академічний обласний театр ляльок «Бавка» www.bavka.com

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.