Новини

Зубні вініри: для чого вони потрібні?

Для тих, хто має бажання повернути власним зубам природну красу, вініри – ідеальний варіант. Адже тільки досвідченому стоматологу під силу помітити, котрі зуби були відреставровані з допомогою цих тоненьких накладок, котрі зараз є беззаперечним трендом у сфері естетичної стоматології.

Отож, що ж це таке – зубні вініри? Як саме з їх допомогою реставрують зуби? Розглянемо ці питання детальніше – у нашій статті.

Різновиди зубних вінірів 

Вініри на зуби – це своєрідні пластинки-накладки, товщина яких, як правило, не перевищує 0.5 мм. Їх використовують для реставрації зубів (зовнішньої поверні), таким чином надаючи їм естетичної краси та природної довершеності.

На сьогоднішній день виготовляють два основні різновиди вінірів:

  • Керамічні – зазвичай стоматологи використовують їх у тих випадках, коли є необхідність відновити один зуб, надаючи йому природню фактуру та білосніжний колір. Виготовляють такі пластинки виключно в лабораторіях, а тому вони мають досить високий рівень прилягання до поверхні зуба;
  • Композитні вініри, як правило, використовують для реставрації зуба при незначних його пошкодженнях (наприклад, під час сколу). Однак варто одразу ж наголосити, що композитні вініри мають декілька недоліків, зокрема, можуть з часом змінювати колір чи форму, не є стійкими до зубного нальоту на пошкоджень.

Певна річ, це лише базова класифікація вінірів для зубів, детальніше про це можна дізнатись тут: https://www.lumident.kiev.ua/ua/services/viniry.

вініри

Як встановлюють зубні вініри 

Встановлення зубних вінірів – процес відповідальний, тому найперше стоматолог проводить ретельний огляд ротової порожнини, проводить детальну консультацію, а вже опісля приступає до основної роботи.

Якщо пацієнт встановлює керамічні вініри, попередньо дантист проводить препарування зубів,  затим лікар робить чіткий зліпок, з якого фахівці в лабораторії виготовляють індивідуальні вініри, тобто необхідних розмірів та форми. Зазвичай пацієнтам на період виготовлення вінірів встановлюють тимчасові накладки.

Що ж стосується композитних аналогів – в цьому випадку стоматолог обточує зуб, після чого шарами наносить композит (до речі, композитні вініри є аналогом традиційних пломб).

Правила догляду за вінірами 

Аби вініри на зубах прослужили максимально довго, певна річ, їх потрібно ретельно доглядати. По-перше, щоденна гігієна ротової порожнини. По-друге, рекомендовано використовувати іригатор – для усунення залишків їжі. По-третє, мінімізувати вживання продуктів з барвниками та високою кислотністю, а також обережно поводитися з жорсткою та щільною їжею.

Крім того, рекомендовано регулярно відвідувати стоматолога, котрий забезпечить якісне діагностування, що дозволить своєчасно виявити та усунути можливе пошкодження накладки.

вініри

Висновок 

Вініри для зубів – оптимальне рішення, якщо ви мрієте про «голлівудську посмішку» та покращення їх естетичної складової. Головне, відповідально підійти до вибору стоматологічної клініки, де їх встановлюватимуть, забезпечувати ретельний догляд вінірів та своєчасно відвідувати дантиста задля огляду та діагностики. За таких умов зубні вініри прослужать максимально довго.

Дацюк Павло Петрович

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.