Новини

Закон про освіту є конституційним і переглядатися не буде – Ганна Новосад

Український уряд не планує повертатися  до перегляду норма закону «Про освіту», апродовжуватиме імплементацію закону «Про освіту», враховуючи рекомендації, яка надала Венеціанська комісія. Про це в Ужгороді після зустрічі з угорською громадою 6 грудня заявила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

«Для нашого уряду питання є однозначним: ми продовдуємо імплементацію закону, прийнятого у 2017 році і тих рекомендацій, які надала Венеціанська комісія. І свою позицію ми ґрунтуємо на двох надважливих речах. По-перше, щоб кожна дитина, незалежно від місця проживання і походження, мала доступ до якісної освіти і володіла державною мовою для нормального життя в Україні. По-друге, Конституційнийи суд чітко сказав, що закон є конституційним. І тому повертатися до інсинуацій, що існує якесь обмеження прав чи порушення, ми не будемо, – сказала Ганна Новосад.

За словами міністра, ще Верховна Рада попереднього скликання продовжила перехідний період закону до 2023 року. І кроки, які необхідно зробити до цього часу вже було обговорено з угорською громадою. «Мені здається, що Україна у цьому питанні дуже послідовна. За останні 2 роки ми впроваджуємо ключові рішення Венеціанської комісії, а це – продовження перехідного періоду, деталізація норм закону у законі «Про загальну середню освіту», виключення приватних шкіл із списку освітніх закладів, де застосовуватимуться нові вимоги, – пояснила Ганна Новочад. –  По-друге, нас просили підтвердити, що закон конституційний. У липні цього року Конституційний суд виніс відповідне рішення, воно є безапеляційним. Маючи ці аргументи, виконавши вимоги, дуже дивно чути, що ми знову маємо повернутися до перегляду закону».

Міністерство під час перехідного періоду до 2023 року працюватиме над розробкою стандартів освіти, де буде враховано особливості представників усіх нацменшин, і не тільки угорців, - додала міністр. Також відбуватиметься підвищення кваліфікації вчителів, які навчають дітей української мови як іноземної. Також у планах – розробка відповідних підручників.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.