Новини

Закарпаття обирає: що ми знаємо про кандидатів у президенти?

На позачергових виборах Президента України кандидують 21 особа (ще двоє, як відомо, знялися з перегонів). Цього разу Закарпаття не представлене жодним кандидатом (раніше від області кандидували екс-мер Ужгорода Сергій Ратушняк та Микола Грабар (родом з Хуста). Щоправда, один з кандидатів народився в Ужгороді (Зорян Шкіряк) у 1970-му, та вже з 1973-го мешкав у столиці.

Утім, звичайно, закарпатці не залишаються осторонь головної політичної події року, тож Ужгородський прес-клуб у рамках виборчого проекту вирішив трохи детальніше придивитися, хто ж претендує на пост Президента України.

 

«Не царское это дело», або Нежіноча справа?..

 Отже, серед 21 претендента фігурують 2 жінки – Ольга Богомолець та Юлія Тимошенко. Минулих виборів (у 2010-му) «гендерний показник» був трохи кращим – тоді кандидували троє жінок (Людмила Супрун, Юлія Тимошенко та Інна Богословська). І якщо Ольга Богомолець – новачок у справі кандидування, то Юлія Тимошенко більш досвідчена: на пост президента вона мітить вже вдруге. До слова, кандидаток знову могло бути троє, але Наталія Королевська свою кандидатуру вирішила зняти.

Зате у 2004 році узагалі була єдина кандидатка серед 24 вписаних у виборчі бюлетені осіб – Наталія Вітренко. Вона ж як єдина жінка кандидувала і у 1999-му (з 13 претендентів). А у 1994 та 1991 роках на цю посаду не претендувала жодна жінка!..



 Київ, Харків, Дніпропетровщина – постачальники потенційних президентів

 Усі кандидати – урбаністи. Оскільки є мешканцями міст. Що цікаво, єдиним мешканцем села є кандидат, що вибув з балотування, знявши свою кандидатуру – Олег Царьов. У матеріалах ЦВК його місцем проживання значиться село Старі Кодаки Дніпропетровського району Дніпропетровської області.

15 кандидатів є мешканцями української столиці. Ще двоє – харків’яни (Андрій Гриненко та Михайло Добкін). Також у бюлетені ви зустрінете по одному мешканцю Донецька (Олександр Клименко), Дніпропетровська (саме він зазначений як місце проживання» Юлії Тимошенко), Дніпродзержинська (Дніпропетровська обл.) – тут, згідно з документами мешкає Дмитро Ярош, а ще – міста Рубіжне Луганської області (Юрій Бойко).

Стосовно закарпатського потенціалу у президентських справах місцевий політолог Сергій Федака коментує: «Ясно, що кандидати у президенти виходять із ключових регіонів країни, де є великі капітали. Закарпаття до них не належить. А чи є у нас потенційні кандидати?.. Ох… Ну, є людина, яка очолювала Адміністрацію Президента. Так що, теоретично, є люди такого масштабу».

             У президенти можна і без диплому        

      Більшість кандидатів мають вищу освіту. Тобто майже всі з них, крім… одного. Так, у Вадим Рабіновича із «життєвих університетів» тільки загальна середня освіта. Що, утім, не завадило йому стати Головою Наглядової ради ТОВ "Ньюс Нетворк" (саме така посада вказана як офіційна). Нагадаємо, освіта не є обов’язковим критерієм для тих, хто хоче стати Президентом України.

Згідно із статтею 103 Конституції, Президентом України «може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою».

У тій же статті вказано, що Президент України не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об'єднаннях громадян, а також займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю чи входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку. Тож Вадиму Рабіновичу доведеться передоручити комусь свою посаду у Наглядовій раді «Ньюс Нетворк». Або Голові Всеукраїнського єврейського конгресу доведеться виконувати цю роботу безкоштовно.

                                                                                          Хочу працювати… Президентом!

            або Президентство замість безробіття

           Після теми освіти, звичайно, цікавим є питання працевлаштування. Ситуація в Україні торкнулася навіть кандидатів у президенти, оскільки 5 з них є… безробітними. Тобто тимчасово не працюючими. Очевидно, кандидують не в останню чергу і заради отримання робочого місця. Йдеться про Юрія Бойка, Михайла Добкіна, Василя Цушка, Зоряна Шкіряка і Дмитра Яроша).

            Найпопулярніша професія у потенційних президентів – народне депутатство. Цим «на життя заробляють» шестеро Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Петро Порошенко, Петро Симоненко, Сергій Тігіпко і Олег Тягнибок.

            Двоє вказали свою посаду як «генеральний директор» - Валерій Коновалюк (ТОВ "Центр антикризових програм") і Володимир Саранов (ТОВ "Інтерагроекспорт").

            Серед кандидатів лише один лікар (дерматовенеролог Ольга Богомолець), один підприємець (Андрій Гриненко), один адвокат (Ренат Кузьмін), один радник голови Служби зовнішньої розвідки України (Микола Маломуж). І лише один кандидат вказав своє вчене звання професор (Василь Куйбіда – професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України).

 Партія веде!

 9 кандидатів мають партійні квитки. При чому один з них є членом партії, до назви якої входить його власне ім’я – Радикальної Партії Олега Ляшка. Безпартійними на момент реєстрування задекларувалися Ольга Богомолець, Юрій Бойко, Андрій Гриненко, Валерій Коновалюк, Ренат Кузьмін, Микола Маломуж, Петро Порошенко, Вадим Рабінович, Володимир Саранов, Сергій Тігіпко, Василь Цушко, Зорян Шкіряк.

Серед партій, від яких кандидують на президентство цього року – Політична партія "Громадянська позиція", Партія регіонів, Українська Народна Партія, партія Народний Рух України, Радикальна Партія Олега Ляшка, Комуністична партія України, партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода", партія «Правий сектор».

            Самовисуванців серед кандидатів – 14.

 "Якби молодість знала, якби старість могла»

 Найстаршим учасником президентських перегонів є Петро Симоненко. Йому – 61. Наймолодший – Олег Ляшко. Він на 20 років молодший від головного комуніста країни.  У «клубі» «кому за 40» 12 кандидатів, «кому за 50» – 7, «кому за 60» – двоє.

"Середній вік українського кандидата у президенти - 2014 - рівно 50 років!

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.