Закарпаття налагоджуватиме зв’язки зі Слобожанщиною

Закарпаття налагоджуватиме зв’язки зі Слобожанщиною

Благодійний фонд «Мистецькі надра» (Dofa.fund)за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» 5 липняз 16.30 до 19.00 проводить у Харкові (ЄрміловЦентр, Площа Свободи, 4) круглий стіл «Міжрегіональні соціокультурні форуми. Досвід і перспективи».

  • Відсутність державної політики щодо розвитку міжрегіональних культурних зв’язків, відсутність особистого досвіду подорожей Україною (менше 40% громадян виїжджали за межі населених пунктів, де мешкають), відсутність культурного і мистецького контенту в ЗМІ, особливо на телебаченні (основному джерелі інформації для 70% громадян) призводять до того, що більшість українців мають шаблонні, стереотипні, часто з негативним забарвленням, уявлення про інші регіони. Відсутність сталої комунікаційної мережі між культурними інституціями локалізує їхню діяльність в рамках власного міста або населеного пункту. Проте саме міжрегіональна співпраця і виникнення колаборативних проектів, обмін творчим досвідом і здобутками здатні донести актуальну інформацію про регіони, зламати стереотипи, дати привід пишатися різноманітністю культури регіонів України.

 

Мета зустрічі

Познайомити між собою інституції та активістів культури зі Слобожанщини та Закарпаття.
Започаткувати мережу культурних інституцій між географічно протилежними регіонами, які б реалізовували спільні культурні та освітні проекти.
Поширитидосвідпроведенняфорумів «ДонКульт» (Львів) та «ГаліціяКульт» (Харків).
Розробитипрограмупроведення форуму «СлободаКульт» (робочаназва) в Ужгородінавесні 2018 року.

Серед учасників круглого столу-представникикультурнихінституцій зУжгорода, Мукачева,Києва,Львова та Харкова,:

6 липня гості із Закарпаття відвідають культурні інституції Харкова на запрошення колег.

7 -8 липня закарпатці разом із харківськими кураторами здійснять поїздку Слобожанщиною -  міста Чугуїв, Святогірськ, Краматорськ і Слов’янськ. Там заплановані відвідання музеїв, екскурсії, а також спілкування з місцевими культурними та громадськими активістами. В тому числі зустріч з учасниками проекту «Межа», який втілюється громадською організацією «Місто-сад»https://www.facebook.com/%D0%9C%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B0%D0%B4-596897543717942/?pnref=lhc за підтримкифонду «Відродження».

9 липня куратори з Харкова і спів-куратори із Закарпаття продовжать у закритому режимі обговорення програми форуму «СлободаКульт», перший етап якого відбувся в Ужгороді 24-26 травня. Програма має бути презентована в Ужгороді у вересні 2017.

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...