Новини

Закарпатцям пояснили, скільки прийдеться платити за землю

Як йдеться у повідомленні відділу комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області, плата за землю – обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Законом України від 28 грудня 2014року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни, зокрема в частині плати за землю.

Закон № 71-VIII набув чинності з 1 січня 2015 року, і цим нормативним актом визначено, що саме органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, які сплачується на відповідній території.

Податковим кодексом України передбачено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів і, зокрема, плати за землю.

До 25 грудня року, що передує звітному, органи місцевого самоврядування повинні подати рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку до контролюючих органів.

У зв'язку з тим, що зазначена вище норма набрала чинності з 1 січня 2015 року і відповідні рішення місцевими радами не приймались, платники земельного податку у 2015 році обчислюють суми податкових зобов'язань станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого подають податкові декларації з плати за землю із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня 2014 року.

У 2015 році податкові зобов'язання з плати за землю визначаються за формою, затвердженою наказом від 30 грудня 2013 року № 865.

Держземагентством України для проведення індексації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, інших земель несільськогосподарських угідь у 2015 році визначено коефіцієнт 1,249. Оскільки для визначення розміру плати за землю використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, землекористувачам (землевласникам) необхідно звернутися до територіальних органів Держземагентства за місцем знаходження земельних ділянок і отримати інформацію про нормативну грошову оцінку таких земельних ділянок.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства. Нагадуємо, що Типову форму договору оренди земельної ділянки затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220.

Землекористувачам необхідно звернутися до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та оформити протягом 2015 року право власності або користування.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.