Закарпатцям безкоштовно допомагатимуть захищати свої права

За повідомленням прес-служби Міністерства юстиції, 13 лютого, на засіданні Кабінету Міністрів був ухвалений стратегічний документ, який передбачає комплексні заходи з розвитку в Україні системи безоплатної правової допомоги, а саме - Державна цільова програма з формування системи безоплатної правової допомоги на 2013—2017 роки.

У ній йдеться про те, що мережа центрів вторинної безоплатної правової допомоги, яка на сьогодні налічує 27 осередків у кожній з областей, містах Київ та Севастополь, буде збільшена утричі. До 2017 року в Україні функціонуватиме 105 таких центрів. Центри утворюватимуться на міжрайонному рівні, у містах з населенням понад 250 тис. осіб та на міжрайонному рівні у містах з населенням понад 1 млн. осіб.

Головним управлінням юстиції у Закарпатській області у 2012 році проведено два конкурси серед адвокатів, за результатами яких відібрано 40 адвокатів та сформовано локальні реєстри Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, та Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі на підставі договору.

Наказом Міністерства юстиції України від 31.01.2013р. № 190/5 оголошено про проведення третього конкурсу серед адвокатів, згідно з яким територіальні органи юстиції приймають документи від претендентівдо 4 березня 2013 року.

Головним управлінням юстиції у 2012 році проведена також робота по забезпеченню створення та функціонування Закарпатського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який з 1 січня 2013 року розпочав надання правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт, які затримані за підозрою у вчиненні злочину чи до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою. Також своє право на безоплатну правову допомогу відтепер можуть реалізувати особи, стосовно яких у кримінальних провадженнях захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії.

 

В Україні буде створена Комплексна інформаційно-аналітична система, яка об’єднає центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги в єдину мережу. Серед іншого, будуть автоматизовані процеси організації надання безоплатної правової допомоги та забезпечено оперативний обмін інформацією між суб’єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги, органами, уповноваженими здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб, судами тощо.

Буде сформовано єдину розгалужену мережу центрів, що забезпечить належний доступ до правової допомоги. Планується, що один центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги обслуговуватиме від 250 до 600 тис. населення.

Закарпатський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Ужгород, вул. Загорська, 51. Центром цілодобово приймаються повідомлення про затриманих осіб за єдиним номером в Україні з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103 або за телефоном в області – 0891-20-00-66, – повідомили у Головному управлінні юстиції у Закарпатській області.  

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання