Закарпатця, який штрафував захисників Народної, хочуть зробити безстроковим суддею

Закарпатця, який штрафував захисників Народної, хочуть зробити безстроковим суддею

Про це повідомляє правозахисник Олександр Волосянський.

Закарпатські майданівці-захисники площі Народної Грегор Віталій, Лелекач Томаш, Волосянський Олександр, Сарканич Роман, Томаш Томаш, Диба Олег звенулись до більш як 10 народних депутатів з проханням не призначати на посаду судді Ужгородського міськрайонного суду Малюка В.Й. безстроково через те , що в листопаді 2013 року суддя Малюк В., виконуючи злочинні вказівки тодішнього головного регіонала області, губернатора, ініціатора нищення площі Народної Ледиди Олександра, засудив по сфальшованим протоколам про злісну непокуру міліції активстів та й самого Волосянського Олексаднра, одного з організаторів спротиву ужгородців проти забудови і знищення історичного вигляду площі Народної, а протести на Народній були зародками і передвісниками Ужгородського і Закарпатського Майдану.

Розгляд цього питання відбувся в Верховній Раді 2 тижні тому, в четверг, 9 квітня 2015 року. З більш як 10 нардепів, до яких були адресовані звернення, з запереченнями проти призначення цього судді виступив тільки свободівець Юрій Левченко, він зачитав текст звернення до нього, і доповідаючий по цьому питанню нардеп Князевич Р. вилучив прізвище судді Малюка з тексту постанови, сказавши, що питання призначення Малюка на посаду судді безстроково буде розглянуте окремою постановою, від постанови про призначення 300 суддів.

"На минулому тижні призначення суддів розглядались на комітеті ВРУ з питань правової політики та правосуддя, за минувші 2 тижні декілька людей зустрічались зі мною на каву з проханням якось "вирішити" це питання і відкликати це звернення - на що отрималу різку негативну відмову. Мотивація нашої відмови була проста - це був політичний процес, на якому засуджували по сфальшованим протоколам про злісну непокуру міліції організаторів спротиву ужгородців проти забудови і знищення історичного вигляду площі Народної, а протести на Народній були зародками і передвісниками Ужгородського і Закарпатського Майдану. Більше того, рішення суддя виніс за 2 дні - в рекордно швидкі строки, виконуючи злочинні вказівки тодішнього головного регіонала області, губернатора, ініціатора нищення площі Народної Ледиди Олександра. ", - вважає чоловік. 

На процесі було допущено і грубі порушення права на захист - двічі було відхилено і не заслухано клопотання про допит 7 свідків, і на перше засідання не було допущено суддею Малюком близько 20 журналістів і правозахисників, на друге засідання було допущено лише 1 з 7 журналістів і правозахисників, які хотіли висвітлити процес або захищати права в суді.

На разі тримаєм питання на контролі, поки питання призначення суддів маринують в комітеті ВРУ з питань правової політики та правосуддя, повторний його розгляд ВРУ відбудеться не раніше наступного тижня.
Нижче наведено текст звернення до нардепів.Народному депутату України Соболєву Єгору Вікторовичу від імені активних ужгородських майданівців
і учасників подій на пл.НароднійLoading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання