Попереджають про відповідальність за несанкціоноване спалення сміття та трави

Попереджають про відповідальність за несанкціоноване спалення сміття та трави

Правоохоронці Закарпатської області нагадують, що несанкціоноване спалення листя та сміття, а також випалювання рослинності передбачає адміністративну відповідальність.

Останнім часом працівники Управління ДСНС України в Закарпатській області фіксують збільшення випадків загоряння трав’яного настилу та сміття в регіоні, внаслідок чого наноситься шкода природі та майну громадян. З 2 по 3 березня пожежники зареєстрували 63 випадки подібних пожеж, а з початку року - 177.

Нагадаємо, що за відповідні дії передбачена адміністративна відповідальність, зокрема, несанкціоноване спалення листя та сміття регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, за самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно статті 77-1 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Правоохоронці закликають громадян утриматись від несанкціонованого спалення листя та сміття, а також від випалювання рослинності або її залишків.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання