Закарпатців лякають штрафом і тюрмою за подвійне громадянство

Від 170 до 510 гривень — такий штраф пропонують накладати на українців, які не подадуть заяви про набуття іноземного громадянства. А для чиновниів і того більше — 1700 грн.

Йдеться про урядовий законопроект, внесений у лютому цього року  на розгляд Верховної Ради України — про запровадження штрафів за подвійне громадянство.

Цим документом пропонується внести змiни до низки законiв у частинi встановлення обмежень для осiб, якi є громадянами України та одночасно перебувають у громадянстві іншої держави.  

Зокрема, пропонується за неподання або несвоєчасне подання громадянином України, який доборовiльно набув  іноземне громадянство (пiдданство), заяви про це та копiї документа, що пiдтверджує цей факт, застосувати штраф вiд 170 до 510 гривень. Якщо ж це діяння стосується осіб з органiв державної влади та мiсцевого самоврядування, то штраф сягне  від  850 до 1700 гривень. Також законопроектом вводиться обмеження на зайняття особами, що мають подвійне громадянство, посад у  правоохоронних органах та інших державних установах.

«Актуальність законопроекту для Закарпаття очевидна. Адже не секрет, що чимало краян поряд з українським паспортом воліють мати ще один – іноземної держави.  Серед стимулюючих чинників цього і прийняття у сусідніх Угорщині та Румунії законів про спрощене отримання громадянства закордонними угорцями та румунами. ( Згідно  з останнім переписом населення таких в області 151 тисяча та  32 тисячі чоловік відповідно)», — каже головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС України в Закарпатській області Ольга Поштак.

Тому керівництво  державної міграційної служби  в Закарпатській області нагадало, що, відповідно до ст.4 Коституції  України, в державі існує єдине громадянство. Крім того, згідно з  Законом України «Про громадянство України», однією з підстав для втрати громадянства України є добровільне набуття особою  громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття вона досягла повноліття. Втрата українського громадянства відбувається за наявності документального підтвердження добровільного набуття  іноземного громадянства. Подання про втрату громадянства ініціюється підрозділами міграційної служби стосовно осіб, що проживають на території України.

Ще раніше (нардепи навіть підтримали таку пропозицію у першому читанні) за приховування факту подвійного громадянства планувалося встановити покарання у вигляді обмеження волі до 5 років.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання