Закарпатці уже можуть отримати паспорт нового зразка

Від сьогодні територіальні підрозділи міграційної служби Закарпаття розпочали прийом документів на оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки для всіх краян.

Крім того, з 1 листопада прийом документів для оформлення паспорта громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія, припинили. 

Відтепер електронний внутрішній паспорт видається з 14 років. Для осіб, які досягли 18 років він видається на 10 років, а тим, які не досягли 18-річчя, – на 4 роки.

Аби отримати паспорт громадянина України у формі картки, особі, яка досягла 14 –річного віку та оформлює внутрішній паспорт вперше, необхідно подати свідоцтво про народження, копії паспортів батьків та ідентифікаційний код ( або повідомлення про відмову від коду). Інші громадяни, які виявили бажання змінити паперовий документ на сучасний ID- паспорт, подають паспорт, що підлягає обміну, ідентифікаційний код (або повідомлення про відмову від коду) та квитанцію про сплату платежів.

Для 14-річних громадян і тих, хто оформлює внутрішній паспорт вперше, послуга є безкоштовною. Для інших категорій громадян вартість ID-паспорта за 20 робочих днів становить 279 грн . У разі термінового оформлення – 366 грн.

Вперше послуга надається виключно за місцем реєстрації. Надалі змінити електронний паспорт можна буде в будь-якому куточку України. Адже нові паспорти, на відміну від попередніх «книжечок», видаються на основі електронної бази даних - Єдиного державного демографічного реєстру, отже кожній особі лише один раз доведеться пройти процедуру ідентифікації, надалі інформація про неї буде міститися в реєстрі.

Варто зазначити, що обмін звичайного паспорта громадянина України на електронний не є обов’язковим. Цей документ і надалі буде чинним.

У Перечинському та Великоберезнянському районних підрозділах міграційної служби, де ще не встановлено робочі станції з оформлення біометричних документів, поки паспорт громадянина України видаватиметься у вигляді книжечки.

Наразі на Закарпатті вже є 7 з половиною тисяч 16-річних власників ID-паспортів, - повідмила Ольга Поштак, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУДМС України в Закарпатській області. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання