Новини

Закарпатці - спортивний "народ"

На Закарпатті вперше здійснили дослідження спортивної галузі області часів незалежності України. Сьогодні результати праці – книгу «Розвиток спорту на Закарпатті в незалежній Україні (1991-2011) презентували в Ужгородському прес-клубі.

Автор Володимир Тарасюк, доцент кафедри журналістики УжНУ, член Асоціації спортивних журналістів України навів цікаві факти. Так, наприклад, першим заслуженим майстром спорту із радіоспорту в Україні був саме закарпатець – О.Ковач; перша чемпіонка світу зі сноубордингу в Україні – закарпатка А. Чундак, чемпіон світу з шахів серед ветеранів – закарпатець В. Охотник, перші учасники Олімпійських ігор зі сноубордингу від України – закарпатські спортсмени А.Чундак та Й. Пеняк та ряд інших досягнень здійснили саме закарпатці.

«Матеріал книги викладено у кількох розділах. Хотілось показати, наскільки багата сфера спорту за останні 20 років, а водночас засвідчити, що вагомі досягнення стали можливими завдяки міцному ґрунту, закладеному у попередні роки.  Окремий розділ склали ігри з м’ячем, адже це окрема сфера. Ще один розділ присвячено ретроспективі неолімпійських видів спорту. Звернули увагу і на розвиток спортивних шкіл та медіа», - зауважив Володимир Тарасюк.

Ярослав Свида, почесний працівник фізичної культури і спорту розповів: «Завдання автор поставив собі надскладне, оскільки досі такої книги не було. Крім того, «спортивні» архіви не впорядковані, що також ускладнювало роботу. А ще досить стислим був час, щоб завершити роботу до 20-ї річниці незалежності України. Мені приємно було працювати з книгою, оскільки автор продемонстрував надзвичайно високу сумлінність у поданні матеріалу. Є певна закономірність у тому, що таку книгу написав саме Володимир Тарасюк. Тому що за рівнем висвітлення та узагальнення інформації він справді професіонал у цій галузі».  

За словами Я. Свиди, автор книги висвітлив етапи розвитку в області близько 120 видів спорту. У тому числі і офіційно невизнаних в Україні (проте культивованих на Закарпатті) чи тих видів спорту, що перебувають на межі між спортом і дозвіллям. У полі зору дослідницької уваги – літні і зимові олімпійські, неолімпійські, спортивно-технічні і прикладні види спорту, а також види спорту для осіб, котрі мають вади опорно-рухового апарату, слуху, зору, розумового розвитку.

«Я можу стверджувати про високий рівень цієї книги як фахівець, який пропрацював усе життя в спорті, - каже Я. Свида. - Авторові вдалося уникнути необ’єктивного бачення і охопити усі актуальні для спортивної сфери галузі, установи тощо». 

Віталій Ерфан, начальник управління молоді і спорту Закарпатської ОДА навів факти щодо сучасного стану розвитку спорту в області. Зокрема, посадовець зазначив, що 61 федерація різних видів спорту знаходить підтримку від Закарпатської обласної держадміністрації. В. Ерфан також окреслив перспективи подальшого розвитку сфери фізичної культури і спорту в області.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.