Закарпатці сплатили більше 14 мільйонів гривень податку на нерухомість

За підсумками 2016 року до місцевих бюджетів Закарпатської області було сплачено трохи більше 14 мільйонів гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Ця сума на 6 мільйонів більша проти показників попереднього року.


Варто зазначити, що у 2017 році закарпатці отримають повідомлення – рішення від територіальних органів ДФС, у яких буде визначена сума податку на нерухоме майно, що не перевищує ставку 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати.

Зауважимо, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою, житлова площа якою перевищує 60 кв.м, для квартир і будинків – більше 120 кв.м.(згідно вимог Податкового кодексу України) та відповідно до рішень органів місцевої влади.

Однак, власники розкішних апартаментів – як юридичні, так і фізичні особи сплачуватимуть ще 25 тис. грн додатково за кожен об’єкт, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для будинків. Тобто, це і є та податкова плата за наявні розкішні об’єкти нерухомості, які можуть собі дозволити лише найбагатші.

Фахівці органів ДФС зазначають, що оподаткування нерухомості – одне із вагомих джерел надходжень до місцевих бюджетів. Тому радять органам місцевого самоврядування уважно підійти до питання визначення ставок для оподаткування нерухомості, з врахуванням останніх податкових змін, щоб в майбутньому отримати додаткові кошти в бюджет.

Детальніше про новації у справлянні податку на нерухомість, які вступили у дію з 1 січня 2017 року дивіться за посиланням - пише ДФС у Закарпатській області 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...