Закарпатці привезли перемоги із чемпіонату зі спортивного орієнтування

Незважаючи на негоду, ці старти зібрали у центрі галицької столиці кількасот учасників, серед яких були й представники Івано-Франківської, Сумської і Чернівецької областей.

Переможці визначалися в різних вікових категоріях на трасах довжиною від 700 метрів у десятирічних до 2000 м у дорослих. Так-так – в орієнтуванні, на відміну від легкої атлетики, спринтерською вважається дистанція, на подолання якої спортсмени витрачають від 10 до 15 хвилин. І це не по асфальту – по ґрунту, долаючи й підйоми і спуски, на бігу вирішуючи складні завдання пошуку контрольних пунктів.

В основній – майстерській – категорії серед 54 учасників з двокілометрової траси першим фінішував чемпіон Збройних Сил України, львів’янин Юрій Бадан, його результат 8 хвилин і 29 секунд. Мукачівець Сергій Бабич – цьогорічний чемпіон України на класичній та короткій дистанціях – був другим, витративши на пошук 19 контрольних пунктів на чотири секунди  більше. Бронзовим призером став Юрій Скрипка з Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Учениці мукачівської гімназії Катерина і Ніна Цепурдеї вибороли два перших місця у змаганнях серед дівчат не старших 18-ти років, з третім результатом тут фінішувала Софія Серкова з Рава-Руської.

В категорії юнаків 2001-2002 років народження переміг призер чемпіонату України чернівчанин Володимир Ленюк, слідом за ним фінішну лінію перетнули буковинець Євген Нікітін та Олексій Шорин з мукачівської ЗОШ №10.

У групі, де змагалися спортсмени не старші 14-ти років, перше місце впевнено здобув дев’ятикласник ЗОШ №1 імені О.Пушкіна Олександр Ткачук. Найближчі суперники – львів’яни Тарас Осух та Богдан Воєвода фінішували через півтори хвилини після мукачівця.

На півторакілометровій дистанції, де змагалися хлопчики 12-річного віку, швидше за інших 14 КП відшукав гімназист Владислав Цепурдей. Бронзову нагороду здобув його одноклубник з мукачівського КСО «Товариш» Ярослав Попов, а срібну виборов Тарас Тарновецький з Чернівців.

А ось у змаганнях серед наймолодших спортсменів – тих, хто народився у 2007 році і пізніше – перевага закарпатців була абсолютною. Призерами стали учні мукачівської ЗОШ №10 Артем Мусаткін, Андрій Коцар та Іван Попович, крім них до десятки сильніших увійшли Роман Халус, Владислав Дудинський, Андрій Мучичка, Євген Логойда і Крістіан Ісевич.

Закарпатську команду було сформовано з учнів, що навчаються у гуртках спортивної радіопеленгації при обласному Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді (директор Валерій Корсак) та гуртка спортивного орієнтування Мукачівського центру позашкільної освіти (директор Олександр Талабішка). Майстерності в орієнтуванні гуртківців навчають досвідчені педагоги Ніна Расчупкіна і Олександр Цепурдей. Додатковою винагородою школярам за відмінні виступи стала екскурсія історичним центром Львова.