Новини

Закарпатці підтримали флешмоб "Нагодуй птахів взимку"

На Закарпатті зимують десятки видів різних птахів: синиці, горобці, ластівки, чижі, снігурі, сойки, сороки, земняки, чикотні, щиглики, граки, ворони, галки й лебеді. Деякі з них постійно живуть у нашій області, а деяким доводиться долати тисячі кілометрів на шляху до нас.


Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства оголосило флешмоб під назвою «Нагодуй птахів взимку». Головна мета - підтримка зимуючих птахів на Закарпатті, створення «пташиних столових», пропагування еколого-натуралістичного виховання, стимулювання до прояву активної життєвої позиції, формування у людей поваги до птахів і навколишнього середовища.

Птахи в холодну пору року бояться не холоду, а голоду. Найчастіше пернаті гинуть у сильні морози. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають значно дуже багато енергії, що отримують з їжі. Та ще важче вдається пташкам пережити затяжні зими, адже тих запасів, що були зроблені восени, не вистачає.

Врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх відповідним кормом. Січнева акція - це лише частина комплексу заходів на захист зимуючих птахів, які завершаться в квітні екологічним святом, яке присвячене Міжнародному дню птахів.

Екологічну акцію після її оголошення одразу ж підхопили багато закарпатців, виконавши умови флешмобу. Годівниці були помічені представниками обласних ЗМІ, а фото деяких - зафіксовані у соціальній мережі Facebook.

До теми: годівничку можна зробити з круглої пластикової пляшки. Над самим дном треба зробити чотири дірочки і протягнути в них хрест-навхрест дві палички. Трохи вище дна зробити чотири квадратних отвори довжиною шість сантиметрів. Годівницю слід підвісити на гілку дерева так високо, як тільки можна. Кріпити її можна за горлечко дротом. Також годівнички продаються у будівельних магазинах, - пише прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.