Упродовж року Ужгородський прес-клуб працював у форматі Закарпатського клубу стійких медіа, у рамках якого відбувалося навчання для журналістів, форум, цікаві зустрічі з журналістами та фотографами з європейських видань тощо. Детальніше про результати роботи, виклики, які виникали за останній рік у роботі регіональної журналістики, перспективи роботи розповіли Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу та Аня Семенюк, головна редакторка видання zaholovok.com.ua. Наталія Толочко, доцентка кафедри журналістики УжНУ поділилася враженнями про залучення студентів-журналістів до заходів прес-клубу.
Ужгородський прес-клуб працює вже понад 24 роки і неодноразово це були періоди, які випробовували медіа на стійкість. «Але найбільшим складним періодом став, звісно військовий час. Починаючи з 2014 року прес-клуб піднімав тему переселенців, волонтерства, допомога армії, організовуючи медіапідтримку та надаючи медіа можливість краще досліджувати ці теми. А з часу повномасштабного вторгнення став хабом для медійників, де завжди можна скористатися інтернетом, електрикою попрацювати у комфортних умовах і звичайно взяти участь у всіх інформаційно-освітніх заходах, - зауважила Ірина Бреза. – Це і тренінги на актуальні теми, психологічні тренінги, престури та інші заходи.
Минулого року, за словами Ірина Брези, прес-клуб започаткував серію зустрічей з журналістами, фотографами, експертами з інших країн, щоб обмінятися досвідом, послухати професіоналів у медіасфері та розшити можливості місцевих медіа за рамки регіону. «Ми також самі вийшли за межі Закарпаття і промотували наш регіон та роботу журналістів/фотографів у сусідніх країнах: Словаччині, Чехії, Угорщині, Румунії, експонуючи фотовиставку «Закарпаття і війна. Два непростих роки», щоб показати, що відбувається зовсім поруч від них і як працюють медіа, - додала керівниця прес-клубу. Підсумувати роботу медіа з різних регіонів у цих непростих умовах, обмінятися ідеями, досвідом прес-клуб запросив на Форум стійких медіа, що відбувся в Ужгороді цього року та став першим яскравим змістовним медіазаходом на Закарпатті за тривалий період роботи медіа області.
Аня Семенюк детальніше зупинилася на виготовленні якісного контенту, що є ще одним системним напрямком роботи прес-клубу. «Варто робити більш об'ємні мультимедійні історії, де ми об'єднуємо текст, фото, відео, які ми намагаємося подати цікаво з різних сторін, - каже Аня Семенюк. – А ще, коли читач бачить в тих героях, про яких ми розповідаємо себе, тоді залученість аудиторії дуже сильно зростає. Такий формат про людей, про їх історії – це перевага локальних медіа, адже саме вони насамперед бачать своїх героїв, розповідають про них. Хоча робота локальних медіа не завжди може бути оцінена».
Кафедра журналістики давно співпрацює з пресклубом, а найкращим підтвердженням співпраці є те, що студенти і випускники працюють тут, що пресклуб є місцем проходження студентської практики. Про це розповіла Наталія Толочко: «Дослухаємося до порад медійників із пресклубу, враховуємо їхні думки під час оновлення освітніх програм "Журналістика", "Міжнародна журналістика", "Реклама та зв'язки з громадськістю", - каже доцентка кафедри журналістики УжНУ. - В рамках Закарпатського клубу стійких медіа ми долучалися до різних подій, та найбільше запам'яталися Форум стійких медіа, зустрічі з медійниками і тренінги. Разом із студентами 1-3 курсів і завідувачем кафедри влітку взяли участь у Форумі. Дехто зі студентів допомагав під час заходу як координатор, інші готували матеріали для сайтів кафедри, відеосюжети.
За словами Наталії Толочко, корисні неформальні зустрічі з медійниками "за кіфликами", зокрема з фахівцями з-за кордону, які цікавляться розвитком місцевих ЗМІ, радо обмінюються досвідом. У вересні з першокурсниками ми побували на зустрічі з чеським фотографом Станіславом Крупарем. Це була одна з перших таких подій для студентів, які щойно вступили на кафедру журналістики, ще й доволі емоційна, де медійник розповів про роботу під час війни. Ще одна приємна зустріч, яка сталася у пресклубі і зараз має продовження, - з австрійською журналісткою Франціскою Шварц. Після нашого знайомства вона долучалася до міжнародної конференції, яку провела кафедра журналістики.
«Пресклуб є справжнім медійним осередком на Закарпатті. Для студентів дуже цінний обмін досвідом із фахівцями, зокрема закордонними, адже маємо освітню програму "Міжнародна журналістика", в якій основні акценти - на практичній підготовці, вивченні іноземних мов. І приємно, що так зійшлися зірки, що пресклуб організував Закарпатського клубу стійких медіа і ми мали можливість долучатися до цих заходів», - резюмувала Наталія Толочко.
Під час пресконференції відбулася також онлайн презентація результатів соціологічного опитування USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024р.». Учасники засідання обговорили результати дослідження та поділилися своїми думками.