Новини

Закарпатським дітям потрібні паспорти для виїзду закордон

Досить часто українські сім`ї планують подорож за кордон разом із своїми неповнолітніми дітьми. Особливо актуальним є це питання у період літніх канікул. Тож, аби уникнути незручностей, міграційна служба Закарпаття радить батькам завчасно подбати про документування дітей закордонним паспортом. 

Як відомо, раніше для того, щоб мандрувати з дитиною за кордон, у батьків було два варіанти: можна було вписати дані про дитину у свій закордонний паспорт або ж оформити проїзний документ дитини. З квітня минулого року ці послуги ГУДМС України в Закарпатській області більше не надає.

Наразі єдиним офіційним документом дитини для виїзду за кордон, який батьки можуть оформити, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Зовні цей документ нічим не відрізнятиметься від дорослого аналога: 32 сторінки в м’якій обкладинці та сторінка з особистими даними.
Оформити закордонний паспорт можна від народження. Особам віком до 16 років документ видається строком на 4 роки, після досягнення 16 річного віку – на 10 років.

Дітям до 12 років послуга надається на підставі заяви батьків (законних представників), 16 річні молоді люди подають заяву самостійно.

Для того, аби оформити дитячий закордонний паспорт, подаються наступні документи: оригінал та копія свідоцтва про народження, копії паспортів громадянина України батьків , фотокартка дитини ( до 12 років) розміром 10 х 15 сантиметрів (для сканування). У разі розлучення батьків надаються: свідоцтво про розірвання шлюбу та відповідне рішення суду, довідка про реєстрацію місяця проживання дитини з одним із батьків, який подає документи; оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі).

Оформити закордонний паспорт можна як біометричний, так і звичайний ( за бажанням батьків). При оформленні біометричного документа на електронний чіп вносяться біометричні дані дитини, параметри (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи (з 14 років) та за згодою особи - відцифровані відбитки пальців рук.

Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 річного віку та виключно за згодою батьків (законних представників).

Термін виготовлення закордонних паспортів складає 20 робочих днів, а у разі терміново оформлення – 7 робочих днів. Це без врахування доставки документів із Києва.

Вартість дитячого біометричного паспорта складає 391,47 грн. , звичайного (без чипа) - 325,47 грн. У разі оформлення в терміновому порядку документ коштує 478,62 грн. (біометричний паспорт) та 412,62 грн. (звичайний паспорт).

З початку року міграційною службою Закарпаття оформлено понад 59 тисяч паспортів громадянина України для виїзду за кордон, третина з них – для дітей,  -пише Ольга Поштак, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУДМС України в Закарпатській області. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.