Новини

Закарпатських суддів навчали, як зміцнити довіру громадськості

Про важливість налагодження належної комунікації судів з громадськістю, шляхи та основні кроки покращення цього процесу говорили учасники міжнародної конференції – очільники судових установ, працівники апарату суду, представники суддівського самоврядування, фахівці з-за кордону та журналісти.


У дводенній конференції на тему: «Зміцнення довіри громадськості до судової влади через покращення взаємної комунікації» взяли участь голова апеляційного суду Закарпатської області Микола Крегул та прес-секретар суду Мирослава Бєлогурова.

Захід відбувся за сприяння міжнародного проекту USAID «Справедливе правосуддя» та за підтримки Ради суддів України, Державної Судової адміністрації і Консультаційної місії Європейського Союзу. За словами керівника проекту, Девіда Вона, упродовж восьми років (стільки часу проект діє в Україні) організатори видали чимало матеріалів та рекомендацій, які спрямовані на покращення діяльності вітчизняних судів, а також залучили до співпраці досвідчених і фахових експертів. Відтак, проект має на меті сприяти утвердженню верховенства права в Україні через зміцнення суддівської незалежності, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи та покращення обізнаності громадян з діяльністю судової влади задля зростання довіри суспільства до неї.

Під час конференції вітчизняні та міжнародні експерти обговорили низку питань щодо побудови ефективної комунікації між судами та ЗМІ, проаналізували зразки комунікаційних стратегій, що нині впроваджуються судами, визначили роль та завдання прес-секретарів у підтриманні зв’язків з пресою. Саме останні, на думку експертів, повинні брати активну участь у побудові ефективної взаємодії з журналістами.

Особливу увагу учасників заходу привернула робота закордонних фахівців, котрі у своїх доповідях розповіли про передовий досвід налагодження зв’язків із громадськістю у судах США та Великобританії. Діяльності прес-центрів, які функціонують у судах Об’єднаного Королівства був присвячений виступ директора з комунікацій Верховного Суду Великобританії, Бенджаміна Уілсона. Він розповів, що для ефективної комунікації між судами та громадськістю необхідно створити канал взаємодії. Так, до прикладу у Верховному суді Великобританії не тільки інформують населення про роботу та події, що відбуваються у суді, а й проводять різні освітньо-просвітницькі заходи із залученням школярів та студентів. Зі слів експерта, Верховний Суд Великобританії має на меті бути відкритим для відвідувачів.

Власним досвідом налагодження зв’язків із громадськістю та ЗМІ поділилися з українськими колегами американські фахівці Ліа Гуровіц, директор із зв’язків з громадськістю Судів Округу Колумбія (США ) та Девід Ремондіні, заступник виконавчого директора Управління Судової Адміністрації Верховного Суду Штату Індіана (США). Міжнародні експерти надали практичні рекомендації щодо висвітлення резонансних справ, наповнення веб-сайтів, написання прес-релізів та проведення прес-конференцій. Крім того, розповіли як реагувати та діяти під час кризових ситуацій, що виникають в суді.

У рамках заходу судді та прес-секретарі закріпили нові знання та удосконалили комунікаційні навички під час практичних тренінгів на тему: «Зв’язки з громадськістю в судах».

Підсумовуючи роботу конференцій, організатори зазначили: в Україні суди повинні про себе розповідати та інформувати громадськість про свою діяльність через мас-медіа. Адже активна та ефективна комунікація є запорукою підвищення та зміцнення довіри громадян до судової гілки влади, - пише управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.