Закарпатських податківців і митників вчили не бути хабарниками

На Закарпатті для працівників фіскальної служби пройшов «антикорупційний» тренінг.

Під час навчання було озвучено, що сьогодні закони передбачають не лише посилення відповідальності за корупційні правопорушення, а й визначають превентивні методи боротьби з цим ганебним явищем. Визначення термінів конфлікт інтересів, корупція, корупційні правопорушення, подарунок, благо, близькі родичі, чітке розмежування кримінальної та адміністративної відповідальності за корупцію усувають недоліки попереднього законодавства, коли надто широке тлумачення норм закону призводило до уникнення відповідальності за корупційні діяння.

Зокрема, лектори акцентували увагу присутніх митників та податківців на Законі України від 13 травня 2014 року № 1261-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України», який істотно посилив відповідальність за корупційні діяння. Цей закон передбачає низку додаткових положень з посилення відповідальності за корупційні діяння у державному та приватному секторах.

Не оминули лектори також й виконання Закону України «Про очищення влади», та наголосили, що зараз на особливому контролі знаходиться питання достовірності даних, зазначених у деклараціях про майно та витрати державних службовців. Зокрема, декларації, що подаються чиновниками, перевіряють органи ДФС на відповідність реальним витратам і майновому стану особи та його сім’ї.

Крім того, у Кодексі України про адміністративні правопорушення статтю 172-6 «Порушення вимог фінансового контролю» доповнено частиною третьою такого змісту: «Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», – тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Якщо раніше передбачалося застосування адміністративної відповідальності лише за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, то відтепер така відповідальність застосовуватиметься до осіб, які подали у декларації завідомо недостовірні відомості.

Також внесено зміни до Кримінального кодексу України, щодо декларування недостовірної інформації. Зокрема, подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання декларації – карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Сьогоднішній тренінг став одним із заходів, які й в подальшому будуть здійснюватись задля того аби працівники фіскальної служби були обізнані в корупційному законодавстві й знали, що за порушення законодавства обов’язково наступить відповідальність, – повідомляє Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання