Закарпатський тиждень: продуктова паніка, маршрутки й інтернет-війська

Закарпатський тиждень: продуктова паніка, маршрутки й інтернет-війська

Минулі робочі будні були останніми зимовими робочими днями сезону 2015. Однак, цьогоріч наближення весни народ не зовсім радує: кажуть, йде тяжке життя, долар розквітатиме й надалі, а часи «папєредніків» скоро будемо згадувати, як щасливі та безтурботні.

Як би не справджувалися пророцтва, жити далі треба. Навіть при доларі в 40 і євро в 50 гривень, кажуть, можна потрохи влаштовувати закупівельний двіж-паріж, до чого й масово взялися українці. Через деякий час ужгородські супермаркети згадуватимуть минулий тиждень, як сім днів золотого дощу: ТАК народ усі магазинні полиці давно не вигрібав і ТАК точно скоро гребсти продукти не буде, – не стане грошей. Скуповували все: сіль (!), муку, цукор, макарони, гречку, олію…

Столичні дяді запевняли: дефіциту продуктів нема і, скоріш за все, не буде. Але натовп, який готовий побитися за пачку крупи або пляшку олії, такими переконаннями не зупиниш. Утім, знаючі люди кажуть, що полиці в ужгородських супермаркетах пусті, а склади – повні. Бізнес є бізнес :)

Через «вільне» падіння гривні, зарплати українців уже нижчі, ніж у Замбії й Гані. Але це ще не все: людям обіцяють підвищення цін ще на 26% і ріст безробіття на 10%. Ну це крім «щасливих» новин про 280-відсосткове подорожчання компослуг і загальнодержавні далеко не оптимістичні настрої.

В Ужгороді зустріли бійців 128-ї гірсько-піхотної бригади. За хлопців, які досить довго пробули в  Дебальцеві, переживали і рідні, й волонтери і просто незнайомі закарпатці. Нардеп Віктор Балога теж переживав: кажуть, ледь не в наказовому порядку велів Порошенку виводити першими саме хлопців із 128-ї бригади :).

В Україні створили таке собі інтернет-військо для інформаційної війни. Простіше кажучи, Міністерство Правди на чолі із першим правдорубцем країни Стецем нічого кращого не придумало і подало ідею «виховання» патріотичних ботів, як щось супер-пупер класне, нове і дієве. Тут новизна полягає, хіба що, у тому, що раніше представники Уряду не хвалилися тим, що 35 тисяч українців беруться виконувати сумнівні вказівки, які міністерство присилає їм на пошту. Частина народу радісно плескає у долоні, частина – жадно просить попкорн.

Ужгород скоро остаточно пересяде на велосипеди. Причиною тому будуть маршрутки: перевізники вкотре збираються підвищити ціну. Кажуть, цього разу хотіли б, аби проїзд у громадському транспорті подорожчав до 4,50.  Бо долар, бензин, всяке таке. І те, що більшість маршруток їздять на газу – не аргумент.  Прості смертні ужгородці згадують часи, коли проїзд коштував 50 копійок і випадок, коли подорожчання з 75 копійок до гривні сприймалося, як «добре, що не треба буде монетами бряжчати». Отак-то.

Закарпатці хочуть миру, а не війни. Мукачівська єпархія спільно із телевізійниками з 21 каналу започаткувала серію соціальних відеороликів, у яких відомі люди говорять мир. Зворушує.

Стартує перший весняний робочий тиждень. Кажуть, всім уже від думки, що зима пройшла, має бути легше. Так, чи не так, але весну вже треба зустрічати. Тримайтеся!

Аня Семенюк, Zaholovok.com.ua

 

 

Зображення користувача Алексей.

Перезвоните мне пожалуйста по номеру 8 (812) 200-40-97 Алексей

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання