Новини

Закарпатський тиждень: «відставка» Москаля, вітряки на Боржаві та життя на Марсі

Вже зовсім трохи залишається до настання весни, є сподівання, що на інформаційному полі теж будуть якісь гарні новини-первоцвіти, не лише сіра, політична міжсезонна багнюка. Однак, перший місяць весни, поки що, обіцяє бути без особливих змін. Хіба що кандидати на пост президента трохи пожвавляться і зрозуміють,  що плакати і білборди по всьому місту – це яскравий маркер про те, що виборча гонка у розпалі, а наступні чотири тижні будуть насичені, але без якихось супер-добрих новин. Хоча, надіятися завжди варто.

Минулі будні розфарбував яскравий захід – Чемпіонат із катання на лаворах. Хто не в курсі, то «лавор» по-закарпатськи означає «тазик» і це не просто популярний предмет із побуту, а ще й чудовий транспорт для швидкісного спуску із гірки. Весело, круто і на 100-відсотків унікально!

Останнім часом чи не кожен інформаційний тиждень на Закарпатті відзначається новиною про чергового хабарника. Цього разу у фігурантів справи був уже зовсім «новий рівень»:  завідувач у реанімації у Рахові настирливо попросив у чоловіка 300 доларів за госпіталізацію та лікування хворої матері. Недарма Рахів називають Гуцульським Парижем: дорого тут дуже. А лікарі в реанімації – люблять життя у стилі «триста доларове лакшері».

В Ужгороді знову підняли дуже болючу тему: вітряки на Боржаві. В один день журналісти мали можливість вислухати і одну сторону, й іншу. Перша – за збереження унікальності Боржави, її природного потенціалу та розвиток туризму, інша – за інвестора, «свою» електрику і з порцією інформації про те, чому на Вловеччині потрібна ВЕС. Все, здається, було б просто та очевидно, якби турецька фірма, що має нав’язливу ідею облаштувати на Закарпатті вітроелектростанцію, обрала для реалізації проекту інше місце, але чомусь  поки тільки Боржава. Схоже, ця тема ще підніматиметься не раз і потягне за собою купу жвавих дискусій.

Закарпатські науковці – майже чарівники. Принаймні, те, що вони роблять, виглядає як справжня магія. Василь Гомонай, професор УжНУ, доктор хімічних наук, дослідив, як вуглекислий газ можна перетворювати на їжу.

Технологія дозволить отримувати поживні речовини (цукор, глюкозу) напрямку з відходів продуктів життєдіяльності. Це може стати у нагоді навіть при подорожах на Марс, коли бракує їжі, кажуть науковці. Також ця технологія може бути цікавою для життєзабезпечення тривалого перебування в замкнутих просторах, наприклад, для міжпланетних перельотів. Вдумайтеся: для міжпланетних перельотів! Ну це ж просто фантастика. Звичайна ужгородська фантастика. Хоча вчений переконує, що ні – це наука і це – реальність.

На Красії цього тижня було весело і гамірно: близько 100 дітей приїхали на гірськолижний курорт для участі у дитячому Чемпіонаті України «Baby Champ Krasiya 2019». Привітати учасників змагань та подарувати їм автографи приїхала Аннамарі Данча, яка нещодавно здобула найкращий результат в історії українського снобордингу – срібло на Чемпіонаті світу у США.

Новини про «відставку» голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля виявилися неправдою. «Не було ніякої заяви про відставку, Геннадій Москаль залишається на своїй посаді, щодня знаходиться на робочому місці і здійснює поїздки по області», – уточнили у прес-службі ОДА та попросили журналістів не розповсюджувати неперевірену інформацію.

На Закарпатті – нова мода на варіант «вирішення питань»: підпали авто – уже не дуже тренд, тому любителі розділювати сфери впливу і відзначати «свою територію» взялися за автомати і гранатомети. Тільки протягом 2018 року та з початку 2019 на території Закарпатської області зафіксовано 14 випадків  кримінальних правопорушень із застосуванням автоматів і гранатометів. Немало, правда?

Сьогодні вже понеділок і, напевно, багато хто собі уже запланував  і навіть записав свої завдання і найбільш термінові справи, які треба встигнути зробити за день.  Якщо щось раптом просувається не так швидко, як би ви хотіли, маємо рецепт – другий кавіль! Повірте, це працює.

Аня Семенюк, Zaholovok.com.ua

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.