Закарпатській поетесі виповнилося 85

Закарпатській поетесі Софії Малильо виповнилося 85 років.

Як згадує Софія, вірші вона почала писати на 64 році життя. До нині Софія видала 4 збірки: «Іди і вір»» (1994 р., Ужгород), «Воскресіння пам’яті» (1999 р., Ужгород), вибране «А душа її – жива» (2006, 2007 рр., Львів) та «Надія» (2008 р., Львів), - повідомили в Мукачівській міськраді.

У 2009 році Указом Президента України за активну громадську та наукову діяльність член Мукачівського міського осередку громадської організації «Союзу українок» Софію Малильо нагородили орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Довідка Zaholovok.com.ua:

Софія Михайлівна Малильо народилася 3 грудня 1926 року в чехословацькому, на той час Підкарпатті, в селі Верхніх Воротах (тоді Вишні Верецьки) як сьома дитина селян Михайла та Марії Малильо.

У 1947 році Софія Малильо вступила на факультет французької мови Львівського державного університету імені Івана Франка.

2 листопада 1948 року Софію, студентку другого курсу, заарештували та без судового слідства засудили до 10 років каторжних таборів. У 1956 році вона була поновлена на 2 курсі університету, який закінчила у 1960 році.

Після закінчення вузу Софія Михайлівна працювала за спеціальністю у сільських школах Запорізької, Закарпатської, Вінницької, Черкаської областях та 5 років – у Дрогобицькому педінституті ім. Івана Франка.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання