Новини

Закарпатський письменник отримав ІІІ місце у конкурсі кіносценаріїв на фільм про Шевченка

Конкурс кіносценаріїв на фільм про Тараса Шевченка, як частину масштабного проекту, розгорнутого благодійним фондом «Велика родина» до 200-річчя поета розпочали у вересні, а нещодавно оголосили перші результати:


І місце здобув російський політолог, що є відомим коментатором українських подій, Андрій Окара (твір «Тарас Шевченко. Заклинання Дніпра»), ІІ – актор і письменник Олександр Денисенко (тритмент «Прощання з пустелею», до слова, він є автором книги про Шевченка «Сердечний рай, або Оксана»), ІІ – письменник Олександр Гаврош. Для підготовки до другого етапу конкурсу кожен із трьох авторів-переможців отримав від Фонду сертифікат на суму 12 тисяч гривень.
Конкурс проводили анонімно, тобто ніхто з членів журі, а це кінокритик Володимир Войтенко, кінорежисер Андрій Дончик, кінодраматург Богдан Жолдак, письменниця Оксана Забужко і мистецтвознавець Вадим Скуратівський, які протягом двох місяців вивчали подані тритменти (сценарні заявки, обсягом 4–12 сторінок), не знали авторів. Тому їм легко було давати характеристики, часто несхвальні, творам, яких загалом було 29.
У другому турі автори повинні перетворити тритменти у повноцінні сценарії, і журі відбере кращий твір. Сценарії допрацьовуватимуть до 1 лютого, а до 7 лютого з ними ознайомиться міжнародне журі. Результати другого туру стануть відомі 21–го числа. Остаточні результати конкурсу будуть оголошені в день народження Тараса Шевченка — 9 березня, - повідомили на сайті «Рідна Країна».
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.