Новини

Закарпатський онкодиспансер закуповує ліки для хворих в чотири рази дорожче, – ЦПК

У даних моніторингу закупівель препаратів через міжнародні організації, а також через електронну систему закупівель ProZorro, що проводив Центр протидії корупції, зазначається, що Закарпатський онкодиспансер закуповує ліки для онкохворих учетверо дорожче, ніж міжнародні оранізаці. Різниця в цінах, згідно з наведеними даними, становить 394%.

"394% становила різниця в цінах Закарпатського онкодиспансеру та міжнародної організації ПРООН за той самий препарат для лікування раку передміхурової залози", - наводить прес-служба ЦПК слова члена правління Олександри Устінової, - передає Інтерфакс.

Йдеться, зокрема, про препарат "Бікалутамід" виробництва компанії "Віста".

У ЦПК зазначили, що більшість корупційних схем, які раніше були на рівні державних закупівель, перемістилася на рівень регіональних. При цьому найпоширенішими схемами є кулуарні домовленості між учасниками ринку, об’єднання кількох препаратів в один лот, формування технічного завдання під конкретного постачальника, а також реєстрація свідомо завищених цін.

Крім того, однією з проблем, яка була усунена на рівні державних закупівель, проте залишилася на рівні обласних, на думку представників ЦПК, є закупівля препаратів через недобросовісних дистриб'юторів. Так, у 2014 році під час закупівель онкопрепаратів Мінохорони здоров'я частка виробників, які вийшли на торги, становила 3%, у 2017 році цей показник становив 57% під час закупівлі через ПРООН.

Значна частина закуповуваних лікарських коштів є для лікування онкології супровідними, а не основними. При цьому деякі з них не є рекомендованими ВООЗ до застосування.

У ЦПК висловили думку про те, що реформування державних закупівель ліків виробів медичного призначення (ВМП) спрацювало тому, що всі процедури були виведені з-під дії українського законодавства.

"Препарати закуповувались на міжнародних майданчиках та через процедури, якими користуються в усьому світі. Жодна структура в Україні не могла заблокувати ці закупівлі, як це відбувалося раніше в разі спроби заходження на ринок нового гравця", - йдеться в повідомленні.

За результатами закупівель препаратів для дорослої онкології через міжнародні організації в 2016 році загальна економія бюджетних коштів становила 52% порівняно із закупівлею в 2014 році, для дитячої - 27%. Понад 90% лікзасобів для дорослих і 78% для дітей було закуплено міжнародними організаціями дешевше, ніж міністерством.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.