Закарпатський народний хор став окремим комунальним підприємством

У ході першого пленарного засідання 9-ої сесії облради депутати схвалили рішення «Про утворення комунального закладу культури  «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради». Відтак, відповідним документом затверджено Статут цього комунального закладу культури.

Витрати на утримання новоствореного комунального закладу здійснюватиметься за рахунок коштів, які передбачаються щороку управлінню культури обласної державної адміністрації для фінансування обласних заходів та закладів у межах загальних обсягів асигнувань, затверджених на галузь, та за рахунок власних надходжень від основної господарської діяльності. Також буде проведено відкритий та публічний конкурсний добір на зайняття посади директора-художнього керівника  комунального закладу культури  «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради з подальшим його призначенням відповідно до чинного законодавства.

Основною метою діяльності є створення культурно-просвітницьких проектів і концертних програм, спрямованих на розвиток і пропаганду кращих традицій хорового та хореографічного мистецтва України, які сприяють естетичному вихованню всіх верств населення, подальший розвиток традицій народного хорового мистецтва, розширення міжнародних культурних зв'язків.

Довідково: Хор  був заснований  як перший професійний музичний колектив Закарпаття на підставі рішення Верховної Ради УРСР Указом від 25 вересня 1945 року як «Закарпатський ансамбль пісні й танцю», який у січні 1948 року був перейменований у «Державний Закарпатський народний хор». 30 січня 1959 року Указом Президії Верховної Ради УРСР отримав почесне звання «Заслужений колектив УРСР». Заслуженому академічному Закарпатському народному хору було присвоєно статус академічного наказом Міністерства культури та туризму України від 21 травня 2009 року № 345/0/16-09.

Хор належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області. Засновником Хору є Закарпатська обласна рада, - повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання