Закарпатський експерт взяла участь у міжнародній конференції з толерантості

Закарпатський експерт взяла участь у міжнародній конференції з толерантості

Дослідницький центр Словацької асоціації зовнішньої політики (Пряшів, Братислава) за підтримки Уряду Словацької Республіки та Вишеградського фонду провели міжнародну конференцію «Пошук можливих моделей толерантності в Центральній та Східній Європі» в Словаччині.

Головною метою конференції було визначення реально застосовуваних і нових можливих альтернативних варіантів та моделей мирного співіснування різних соціальних та етнічних груп в Центральній та Східній Європі у зв’язку зі збільшенням радикальних рухів у Європі.

Дискусії експертів відбувалися в трьох тематичних панелях:

-  толерантність та мирне співіснування в Центральній та Східній Європи в історичній перспективі;

- сучасні моделі толерантності з акцентом на дотримання прав людини та прав меншин;

- Східна політика ЄС і толерантність в Центрально-Східній Європі.

 З ключовими доповідями в ході конференції виступили Рудольф Чмель (віце-прем’єр-міністр з питань прав людини, національних меншин та гендерної рівності Словацької Республіки), Володимир Шуха (директор з питань культури, інформації та комунікації Головного Директорату культури та ЗМІ Європейської Комісії), Александр Дулеба (директор Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики, м. Братислава), Андраш Тот (науковий співробітник Інституту політичних наук Угорської академії наук, м. Будапешт), Юрай Бузалка (науковий співробітник Братиславського університету ім.. Я.А. Коменського), Мартіна Ондрашова (координатор заходів в Словацькій Республіці Міжнародної організації з міграції), Ярміла Лайчакова (науковий співробітник Центру досліджень культур національних меншин, м. Братислава), Світлана Мітряєва (директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді).

Світлана Мітряєва представила доповідь «Східна політика ЄС і толерантність в Центрально-Східній Європі: погляд з України» з  акцентом на ключових проблемах та викликах мирного співжиття в мультикультурній Україні та Європі та представила стратегічні рекомендації для проведення ефективного національного діалогу і політики внутрішньої інтеграції, як основи консолідації українського суспільства. Окрема увага в цьому контексті була приділена ситуації в Закарпатській області.

В роботі заходу взяли участь Юрій Колядинський (консул України в м. Пряшів), науковці та експерти зі Словаччини, Угорщини, Польщі, Росії та України, представники національних меншин, які проживають на території Словацької Республіки, представники численних ЗМІ та інші.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання