Закарпатський експерт взяла участь у конференції «Європейський Союз і сусідні країни: Молдова і Україна»

Закарпатський експерт взяла участь у конференції «Європейський Союз і сусідні країни: Молдова і Україна»

Посольство Молдови в Словацькій Республіці та Австрії спільно з Інститутом європейської демократії (м. Брюссель) провели в Братиславі міжнародну конференцію «Європейський Союз і сусідні країни: Молдова і Україна», участь у якій взяла і директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді Світлана Мітряєва.

Відкриваючи конференцію, з вітальними промовами до учасників міжнародного заходу звернулися Посол Республіки Молдова в Словацькій Республіці, Австрії і міжнародних організаціях у Відні Й.E. Валерій Ківері, Почесний консул Республіки Молдова в Словацькій Республіці Антоніо Парціале  та пан Лука Бадер, директор Інституту європейської демократії, Брюссель, які відзначили актуальність тематики міжнародної конференції та важливість для Європейського Союзу співпраці з Україною та Молдовою, як країнами-сусідами, внутрішні трансформації в яких відбуваються значно швидше, ніж в інших країнах Східного партнерства.

У першій частині конфренції, яка була присвячена питанням досвіду Словаччини на шляху до ЄС та подальших перспектив її розвитку, було представлено дві доповіді. Перша - Doc. JUDr. Власти Кунової (юридичний факультет Університету Я.М. Коменського в Братиславі), яка представила доповідь «Досвід Словацької Республіки в гармонізації законодавства з ЄС / ЄК: виклики для Молдови та України». Друга - Doc. Ing. Альони Лонгаурової (Економічний університет, м. Братислава), яка представила доповідь на тему «Перспективи розвитку двосторонніх економічних відносин Словацької Республіки з Україною та Молдовою».

 

Друга частину було присвячено європейським перспективам України та Молдови та питанням їх просування на шляху їх євроінтеграції. Світлана Мітряєва, директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді представила доповідь на тему «Східне партнерство: реалізація, можливості та перспективи для України». Віорел Ківріга, керівник  відділу соціальних ініціатив економічного Департаменту Вііторул Інституту розвитку виступив з доповіддю на тему «Перспективи наближення Республіки Молдова до Європейського Союзу: потенціал економічних взаємовідносин».

Дискусійна панель була присвячена викликам подальшого розвитку ЄС, його східній політиці та можливостей його майбутнього розширення. Особлива увага була приділена взаємним політичним і економічним відносинам між ЄС та перспективними членами ЄС (Україна та Молдова).

У роботі заходу також  взяли участь науковці, експерти, представники дипломатичних місій, європейських структур, громадських організацій, студенти вишів Братислави, Міхаловце, Сніна, представники ЗМІ.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання