Закарпатські театрали успішно зіграли в Києві

Закарпатські театрали успішно зіграли в Києві

Закарпатський обласний музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв провів успішні гастролі в Києві.

10 вересня «шерегіївці» взяли участь у ХІХ міжнародному театральному фестивалі «Мандруючі зірки» пам’яті Шолома-Алейхема, в якому було представлено десять колективів із Києва, Львова, Хмельницького, Чернігова, Полтави, Ужгорода та Тель-Авіва. Закарпатці показали виставу «Моя чарівна Естер» за давньоєврейською легендою (режисер Михайло Мільмейстер). Фестиваль пройшов на високому художньому рівні, збирав повні зали і вирізнявся розмаїтою тематикою. Закарпатський муздрамтеатр вже вдруге став його учасником.

11 вересня «шерегіївці» на сцені Національної музичної академії показали виставу «В Парижі гарне літо…» за п’єсою Олександра Гавроша. Глядачі тепло сприйняли «інтелігентну драму» про засновника закарпатської школи живопису Адальберта Еределі, довго плескали, не відпускаючи акторів зі сцени. В обговоренні після вистави взяли участь представники театральної громадськості Києва, члени закарпатського земляцтва.

Режисер-постановник вистави, народний артист України Анатолій Філіппов був здивований, як мало знають про Адальберта Ерделі в столиці. «Навіть чимало освічених людей вперше дізналися про цю постать, -- розповідає він. -- Тому велику роль в популяризації цього славного імені може відіграти і наша вистава».

12 вересня Закарпатський муздрамтеатр у столичному Будинку офіцерів показав вистави «Про що плачуть верби?» за Карпенком-Карим (режисер Василь Шершун) та «Мауглі» (режисер Наталія Тімошкіна). 13 вересня «шерегіївці» гастролювали у Білій Церкві, а 14 – в Ірпені.

Директор театр Василь Марюхнич вважає київські гастролі вдалими. Адже вистави добре сприймалися глядачем. «Закарпатська область -- невелика, а має чотири професійних театри. Тому вдома нелегко збирати весь час повні зали, -- розповідає він. -- Гастролі є виходом із цього становища. Виступи в Києві -- іспит для будь-якого театрального колективу, адже столичний глядач має змогу порівнювати побачене з кращими театрами України. Приємно, що нас у Києві сприйняли, зокрема, виставу про Адальберта Ерделі. Адже завдання театру -- популяризувати культуру Закарпаття, зокрема, й за межами області».

Не встиг Закарпатський муздрамтеатр повернутися з київського фестивалю, як його вже запросили на дніпровський. Туди з’їдуться театри показувати вистави, присвячені АТО. «Шерегіївці» повезуть у Дніпро Шекспірівського «Гамлета» в сучасному трактуванні. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...