Новини

Закарпатські та словацькі онкологи отримали нове обладнання для роботи, а діти - вищі шанси на одужання

В Ужгородському прес-клубі йшлося про досягнення словацької- українсько співпраці у рамках проєкту «Спільна ініціатива щодо покращення якості життя дітей, хворих на онкопатологію на Закарпатті, в Кошицькому та Пряшівському регіонах». 

 Проект спрямований на покращення діагностики, лікування та реабілітації дітей з онкозахворюваннями. «Дворічна словацько-українська співпраця підходить до успішного завершення. Не дивлячись на технічні складнощі, різні законодавства двох країн, ситуації з COVID-19 усі етапи проекту вдалося реалізувати і допомогти дітям, які лікуються у наших спеціалізованих медичних закладах, – каже Степан Біляк, голова ГО "Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників", Заслужений лікар України.

фото

Детальніше про обмін досвідом, проведення навчальних семінарів і конференцій, забезпечення дитячих медичних закладів необхідним сучасним обладнанням для діагностики та лікування онкопатології, створення реабілітаційного підрозділу для онкохворих дітей та іншу діяльність розказала Ольга Пушкаренко, керівник проекту з української сторони. «Нам вдалося реалізувати обмін досвідом лікарів Словаччини та Закарпаття на семінарах, вебінарах, онлайн та офлайнзустрічах. Це України, Словаччини, Чехії, Америки та Росії. – розповіла Ольга Пушкаренко.  – Ми закупили обладнання (12 одиниць) на суму 120 тис.євро. Закупівля була спланована таким чином, щоб охопити усі ланки надання медичної допомоги від первинної до спеціалізованої. Обладнання отримали Ужгородська міська дитяча лікарня- новітній біохімічний аналізатор, веновізор і сучасний набір для ларингоскопії. За даними адміністрації лікарні на новому обладнанні уже проведено більше 600 маніпуляцій. Обласна дитяча лікарня у Мукачеві отримала сучасну лабораторно-діагностичну цитологічну  систему CYTOSPIN 4 (Англія, метод рідинної цитології) з метою ранньої діагностики пухлинних клітин та рецидивів онкопатологій. Уже проведено обстеження 20 дітей з онкозахворюваннями. А також набір новітнього нейрохірургічного інструментарію для оперативних втручань на головному мозку (Німеччина, Ескулап) та новітній гематологічний аналізатор. У санаторій «Малятко» пристрій фізичної реабілітації MOTOmed, біохімічний та гематологічний аналізатори, апарати для фізіотерапії, чисельні засоби для арт-терапії для того щоб забезпечити комплексну реабілітацію. 

За словами Ольги Пушкаренко, дітям не потрібно додатково їздити в Київ для проведення певних специфічних аналізів. Також вперше на Закарпатті організовано підрозділ реабілітації, який включає повну комплексну реабілітацію та формування мультидисциплінарної команди. (гематолог, педіатр, медичний реабілітолог, психолог, педагог, соціальний працівник та ін.), яка пройшла навчання в рамках проекту і уже працює з дітьми з онкопатологією. 

фото

 У рамках проєкту вдалося закупити необхідне обладнання також партнерам у Словаччині для лікарень Пряшівського та Кошицького країв. Про це детальніше розповіла Мирослава Гунчікова, голова ГО "Вогник допомоги", Кошице. Вона також зауважила, що проєкт планує і 4-ту частину співпраці між закарпатськими та словацькими лікарями. 

фото

За її словами, у Словаччині на рік діагностують 200 дітей-пацієнтів з онкозахворюваннями крові, з них - 50-60 дітей з Пряшівського та Кошицького країв. 

На Закарпатті ситуація схожа, наразі 250 малих пацієнтів мають онкогематологічні діагнози, щороку таких виявляють 50-60.  

70-80% у Європі таких пацієнтів виліковні, в Америці ця цифра сягає 90-95%. Закарпаття має всі шанси вийти на рівень провідних країн світу у допомозі онкохворим дітям. 

HUSKROUA 1702/8.2/0127 в рамках програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, що співфінансується Європейським Союзом. За участі 2х партнерів ГО «Вогник допомоги» (Кошице) та ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» (Ужгород).

фото

фото
 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.