Закарпатські школярі можуть отримати 4 тисячі за перші місця на олімпіаді

На Закарпатті триває ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Як повідомили у департаменті освіти і науки ОДА, цьогорічні інтелектуальні змагання розпочались 9 січня випробуванням з іноземних мов.


Першою з них була олімпіада з англійської мови, у якій взяли участь 84 учні 9 – 11 класів. Переможцями з них стали 25 школярів загальноосвітніх навчальних закладів області, у т.ч. п’ятеро отримали дипломи І ступеня, дев’ятеро – дипломи ІІ ступеня та 11 – дипломи ІІІ ступеня.

Серед 67 учасників учнівської олімпіади з німецької мови переможцями було визнано 29 учнів 9 – 11 класів. Перше місце вибороли п’ятеро учнів, друге – 11, а третє – 13.

Олімпіада з французької мови була найменш чисельною серед олімпіад з іноземних мов. У ній взяли участь всього 45 школярів, 17 з яких стали переможцями. Розподіл призових місць такий: три дипломи І ступеня, шість – ІІ ступеня та 8 – ІІІ ступеня.

За перемогу в олімпіаді з географії боролися 99 учнів 8 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області, а здобули її, згідно зі спільним рішенням журі та оргкомітету, 40 найдостойніших, п’ятеро з яких отримали дипломи І ступеня, 11 – дипломи ІІ ступеня та 24 – дипломи ІІІ ступеня.

Крім того, згідно з графіком, відбулися й олімпіади з екології, математики, української мови та літератури (в тому числі в школах з угорською та румунською мовами навчання), а також з астрономії та історії.

Попереду в учнів інтелектуальні змагання з біології, інформатики, румунської, угорської і російської мови та літератури й інформаційних технологій. Завершиться третій етап олімпіадою з економіки 11 лютого.

Відповідно до нормативних документів, рішення про підсумки їх проведення приймаються через п’ять робочих днів з дати проведення. Звіти про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад та заявки на участь команд у IV етапі оргкомітет відправляє до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та оргкомітетам Всеукраїнських олімпіад.

Задля матеріального заохочення та підтримки обдарованих учнів, в області діє Програма розвитку освіти. Нею передбачені кошти на виплату відповідних стипендій переможцям ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін і премій учителям, які їх навчали. Крім цього, матеріальні заохочення отримують і переможці ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Як повідомили в Департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА, розмір виплат наступний: за І місце – 4 тис. грн, за ІІ місце – 3 тис. грн, за ІІІ місце – 2 тис. грн.

Педагогічні працівники, які навчали переможців ІV етапу Всеукраїнських олімпіад у  загальноосвітніх навчальних закладах у поточному навчальному році, відзначаються грошовими преміями у розмірі: за І місце – 8 тис. грн, за ІІ місце – 6 тис. грн, за ІІІ місце – 4 тис. грн, - пише управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання