Закарпатські школярі, крім англійської, вивчатимуть ще одну іноземну

Закарпатські школярі, крім англійської, вивчатимуть ще одну іноземну

Вивчення другої іноземної мови в українських школах стане обов'язковим. У загальноосвітніх закладах, крім англійської, діти будуть вивчати німецьку або російську, – пише Сегодня.  

Кожна школа в Україні вже визначилася, яка мова буде другою іноземною. У більшості (близько 10 тисяч по всій Україні) діти будуть вчити німецьку мову. За даними Міносвіти, його вибрали 52% батьків, вчителів та дітей.

На другому місці, за статистикою Міносвіти, - російська мова. Її будуть вчити в 23% шкіл (4,6 тис). Батьки таким новинам раді.

Експерти попереджають: головна проблема - брак кадрів, особливо в сільських школах. «У селах завжди не вистачало вчителів іноземних мов. А як бути, якщо в селах вирішать вчити французьку? (За статистикою, його будуть вчити у 8% шкіл. - Авт.) », - каже екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко. Зараз у сільських школах навіть з вчителями англійської мови сутужно.

Нагадаємо, по всій країні учні, починаючи з 5 класу, будуть обов'язково вивчати другу іноземну мову або іншу мову національних меншин.

Таке розпорядження Міносвіти набуде чинності 1 вересня. Зараз вивчення ще одної мови - справа добровільна. «З першого класу обов'язкова англійська, а другу - вибирає педагогічний склад і батьківський колектив», - сказав міністр освіти Дмитро Табачник.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання