Закарпатські політики радіють результатам виборів та нарікають на дії конкурентів

Закарпатські політики радіють результатам виборів та нарікають на дії конкурентів

Напередодні виборів сайт Zaholovok.com.ua попросив закарпатських кандидатів у депутати дати коментар з приводу своїх передвиборчих очікувань.

Запитання всім поставили одне: “Йде останній тиждень передвиборчої гонки. Які маєте очікування та чи готуєтеся до перемоги?”.

Тоді всі закарпатські політики сподівалися на перемогу та побоювалися підкупу виборців.

A ось які результати показало волевиявлення закарпатців. 


Зараз же ми вирішили знову поговорити з політиками та спитати, чи справдилися їхні очікування.

На жаль, такої активної реакції, як до виборів, Zaholovok.com.ua не отримав, тож вирішив шукати відповіді на сої питання у соцмережі. Бо ж багато політиків свої враження від виборів оприлюднили саме у мережі.

Для початку згадаємо ужгородських мажоритарників. 

Переможець виборів Роберт Горват, представник “Блоку Петра Порошенка” вірив у перемогу і сподівався отримати можливість зламати стару систему.

Щиро вдячний всім за довіру та підтримку. Ми пройшли нелегкий шлях від надії з присмаком сумнівів, до перемоги зі смаком впевненості.

Ми довели, що рішучість, правильно поставлені цілі та злагоджена робота всіх, хто бажає якісних змін та чесної політики - дають позитивний результат. І я переконаний, що разом, нам під силу ламати стереотипи, змінювати нашу країну та будувати її на нових принципах людської честі та гідності. Слава Україні!”, - написав у Фейсбуці чоловік

Син екс-мера Ужгорода та депутат міської ради Андрій Погорєлов, ще до виборів нарікав на дії опонентів та заздалегідь готував законопроекти.

Очікував, що ужгородці будуть небайдужими до виборів і активність тих, хто прийшов голосувати -- і зараз, і у травні, це абсолютно підтвердила.

Не очікував, що навіть після змін до законодавства, застосування "низьких технологій" буде настільки масовим. Вважаю, порядній людині важко радіти високим відсоткам після такої кампанії.

Сподівався, визначальним буде все-таки розуміння, що людина може і пропонує зробити як законодавець, менеджер державного управління, щоб змінити країну, напрацьовувати реформи.

Для мене це був добрий стимул систематизувати проблеми, які потрібно вирішувати в нашій державі, визначити їх пріоритетність і накреслити чіткі та конкретні шляхи розв'язання. Така "ноша" не тягне і не пропаде -- працювати є з чим, а "точок прикладання", навіть у рідному Ужгороді, більш ніж достатньо.

Екс-мер Ужгорода та колишній нардеп Сергій Ратушняк до виборів був твердо переконаний у своїй перемозі та наводив відповідні дані статистики. Тим не менше після оголошення результатів він позитивно сприйняв перемогу Роберта Горвата.

Народ! Так по 68-му перемагає Роберт Горват! Ура!”, написав політик у Фейсбуці одразу по оголошенні остаточних результатів. Згодом у коментарі редакції щодо своїх очікувань він додав наступне: 

"Збулися! Бидло - є більшістю. Оно отримало 200 грн і відсутність перспектив. Ужгород отримав хорошого депутата. Злодіїв з мільйонами доларів я помножив на ноль".

Руслан Каганець, представник Правого Сектору, з самого початку був сильно стурбований цими виборами і вважав, що остаточна перемога не у депутатстві і вона ще далеко.

У нас все по плану, результат очікуваний (наш виборець лишився нашим, і не зрадив навіть тоді коли був вибір). Війну ніхто не відміняв, Верховна Рада її не зупинить, та й до перших розумних рішень, які хоча б трохи допоможуть, теж далеко. Бо поки розрахують сили, "розставлять фішки", спрацюються... Отож, згідно лозунгу ПС: "сила - яка захищає” - ми на захисті народу в зону АТО, а обранці хай пам'ятають, що ми повернемось і обов'язково опитаємо, де “обіцяний порядок, люстрація поборена корупція і т.д. і т.п.”, - обіцяє кандидат.

Олександ Пересоляк, представник Демальянсу та молоде обличчя у політиці ще до виборів був налаштований грати на довгострокову перспективу, тому результатами голосування надто сильно не переймався.

В цілому очікування не збулися, оскільки люди в більшості випадків голосували за політиків з кращою рекламою, а не за політиків за реальними справами. Однак я і моя команда вже почали змінювати існуючий стан справ під час виборів. З тих 1 300, 00 людей які проголосували за мене більшість знають мене особисто та можуть в один момент зі мною сконтактуватися висвітлити свою проблему та спитати пораду! Віддавши свій голос за мене ці люди повідомляли мені своє рішення!!! Вважаю що усвідомлений виборець повинен стати нормою української політики. Ми повинні перейти від конкуренції реклам до конкуренції справ та програм. Кожен виборець повинен мати телефон свого депутата, або принаймні його секретаря або помічника та при найменшій потребі звертатися за допомогою чи запитанням. Сподіваюся, що українці зрозуміють ціну проданого голосу, яка може бути надто високою як життя брата, сина чи батька”.

Колишній нардеп Сергій Слободянюк перед виборами був чи не найбільш лаконічним з усіх кандидатів, але висловив солідарність у питанні можливого підкупу голосів.

Спасибо ВСЕМ , кто пришел на выборы и поддержал меня! Ваши голоса за меня не пропадут - я никогда не стоял в стороне от проблем города и ужгородцев, не собираюсь и сейчас опускать руки ! Что произошло на выборах в 68 округе (чудес не бывает, к сожалению!) - выборы = деньги + манипулирование сознанием = результат! Тем , кто за меня не голосовал - конечно Вам тоже спасибо хоть за какую-то позицию, но хочу посмотреть в глаза весной и вспомнить эти выборы! Обращаюсь и к тем, кто на выборы не пришел - выбор сделали за Вас! Если он Вас устраивает, значит все в порядке! Всем удачи!”, - написав він у соцмережі Фейсбук.

Досить емоційно сприймав вибори активіст Майдану, самовисуванець Юрій Світлик. Як і інші кандидата, він вірив у свою перемогу. 
Тим не менше 30 жовтня, під час спілкування з журналістами він сказав, що сам проголосував би за переможця виборчих перегонів Роберта Горвата, якби не балотувався.

«Вітаю переможця. Вважаю, що він достойний представляти Ужгород і Ужгородський район. Перемогу, здобув той кандидат, який дійсно гідний. Я би віддав йому голос, якби не брав участь у виборчій кампанії», – сказав Юрій Світлик.

Поспілкувався Zaholovok.com.ua і з іншими закарпатськими політиками.

Чинний нардеп Віктор Балога перед виборами зізнався, що плину часу зовсім не відчуває, бо рекламою особливо не займався. Попри це він здобув впевнену перемогу на своєму 69-му окрузі.

Борди не вішав, стовпи не обклеював, листівками людей не закидав, гречкою не засівав. Ще на старті кампанії пообіцяв, що політреклами у мене не буде і дотримав своє слово. Результат не забарився.

Хочу подякувати громаді Закарпаття за підтримку. Такі цифри – результат нашої з вами довгої співпраці і взаємної довіри. Це означає, що ми на правильному шляху і нехай допомагає нам Господь”, - пише політик і Фейсбуці. Там же він прокоментував участь своїх братів у виборах:

Бажаючі можуть іронізувати скільки завгодно, але закарпатці вирішили, що в парламенті таки будуть троє Балог і Петьовка. Якщо у когось є сумніви, що вибори пройшли чесно – будь ласка, маєте можливість це довести. Але, не чув нарікань ні з боку громадськості, ні від правоохоронних органів, ні від спостерігачів.

Результат в понад 50% підтримки говорить сам за себе. Це - оцінка нашої роботи. Як і перемога на Закарпатті «Блоку Петра Порошенка», на яку працювала уся наша команда, хоч ми і пішли самовисуванцями. А всім «друзям», які полюбляють тему «клану Балог», бажаю так само пройти мажоритарку і отримати без агітації понад 50% голосів. А також, користуючись своїм авторитетом, забезпечити впевнену перемогу пропрезидентській партії.”

Активіст Майдану та конкурент Віктора Балоги Іван Данацко до оголошення результатів запевняв, що кожного дня бореться за свою перемогу. І попри її відсутність чоловік своїми результатами задоволений:

Що можна було чекати, від загнаного в глухий кут НАРОДУ, завдяки адмінресурсу та підкупу МИ отримали результат- Балоги - 4 штуки, 1 регіонал і 1 Порошенко-Балого-Пацкана, тобто Блок ПореШанко все “порішав”за нас з вами, а МИ думали, що приймали участь. Закарпаття без Балог, всі в Києві, чекаємо буде Ледида головою ради, або когось іншого оберуть із того болота, яке є в облраді. Результатами задоволений повністю, 2254 голоси з бюджетом, який витрачений і за той період часу, це хороший результат, який потрібно розвивати!

Представник ВО "Свобода" Ірина Гармасій сподівалася на правильний вибір людей та скаржилася на стислі терміни кампанії. Про перемогу особливо не згадувала.

Дякую за довіру молодому політику на позачергових парламентських виборах. Ця коротка кампанія для мене, ужгородки, тривала тільки 20 днів (5-24 жовтня) в умовах старих продажних методів та жорсткої конкуренції між місцевими кандидатами – представниками інших демократичних сил. Дійти до всіх особисто було не реальним завданням. Однак мій перший досвід і Ваші 4 368 голосів «ЗА» – значний кредит довіри на майбутнє. Ми з вами знаємо, що це чесні, переконливі голоси.

Дякую всім – партійцям, прихильникам моїм та «Свободи», довіреним особам, рідним та іншим - за підтримку. Дуже прикро, що більшість виборців 70-го зрадили Україні та обрали людину, яка відверто принижувала нас своїми діями в парламенті VII cкликання. Подалі від центру закарпатці демонструють рабську ментальність у той час, як 68-й округ в Ужгороді продемонстрував яскраву перемогу над режимом.

Прикро, що українці на цих виборах недооцінили тяжкої праці парламентської фракції ВО "Свобода" та понад 20 тисяч активних наших членів за останні два роки заради Української держави: Революція гідності, закон про очищення влади… Правда на українській землі досі блукає попід тином. Боротьбі тривати. Слава Україні!”,- написала згодом на свої сторінці жінка.

Екс-губернатор та представник “Народного Фронту” Валерій Лунченко до голосування турбувався більше не відсотками, отриманими партією, а чесністю та прозорістю самих виборів.

Дякую, друзі за підтримку і довіру. Результат Народного фронту говорить сам за себе. Ви голосували не за партію війни. Ви голосували за партію війни за реформи. Втім для нас важливо, що в країні знову вдалося провести демократичні вибори. Попереду багато роботи. Потрібно закатати рукава і працювати.”.

На жаль, інші політики своїх відповідей редакції не надали.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання