Закарпатські письменники візьмуть участь у з'їзді Національної спілки

29 листопада у Київському університеті ім. М. Драгоманова відбудеться позачерговий з’їзд Національної Спілки Письменників України, на якому обиратимуть нового голову.

Серед 400 делегатів з усієї України Закарпаття представлятиме 8 письменників: Василь Густі, Мирослав Дочинець, Галина Малик, Василь Кузан, Олександр Гаврош, Сергій Федака, Петро Мідянка та Андрій Дурунда.

До липня 2014 року НСПУ очолював Віктор Баранов, життя якого обірвалось на 64-му році після тривалої хвороби. Сьогодні серед претендентів на посаду нового керманича українських письменників є чотири основні кандидати: нинішній в.о. голови НСПУ Олександр Божко, голова Київської письменницької організації НСПУ, видавець газети “Українська літературна газета” Михайло Сидоржевський, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Сергій Пантюк та директор департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України Олексій Кононенко.

Заплановано, що на з’їзді делегати проголосують й за можливі зміни до статуту НСПУ. Так, представникам від 2210 членів Спілки запропоновано суттєво обмежити повноваження голови, скасувати президію НСПУ, а також влаштувати люстрацію, заборонивши займати керівні посади тим, хто був причетний до КПСС, КПУ та Партії регіонів.

Оксана Гаврош, спеціально для Zaholovok.com.ua

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання