Новини

Закарпатські патрульні радять читати цивільний кодекс

Хто такі полісмени, які їх основні обов’язки, яка різниця між міліцією та поліцією, про кумедні та ризиковані ситуації із роботи, про багато чого іншого та про літературні вподобання полісменів говорили вчора, 22 вересня, в Закарпатській обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка на ток-шоу «Бібліотечні гарадичі».

Публіка уважно слухала нових поліцейських, цікавилися проблемами із власного мікрорайону, особистісного досвіду полісменів тощо. Музичною прикрасою шоу став виступ ужгородського запального рок-гурту «Станція».

Гостями-полісменами стали сержанти патрульної поліції Юлія Бушко та Олександр Копитчак. Обоє прийшли в поліцію з інших професій. Юлія -філолог за фахом, навіть переклала книгу угорського письменника Петера Естерхазі «Небесна гармонія», яку видало харківське видавництво «Фоліо».

Олександр – дипломований юрист і економіст, до служби в поліції мав власний бізнес, який покинув для служіння громаді, підтримання громадського порядку. «Справа не в доході, а в цілях і в поглядах на життя, у поліції я більше зможу принести більше користі», - каже Олександр Копитчак.

Попри книжкове спрямування шоу глядачів більше цікавили питання пов’язані з поліцією. Дізналися, що патрульні мають свій визначений квадрат патрулювання, що вони не можуть бути всюди, якщо люди їх не запросять і зроблять все. Патрульні розвіяли стереотип про те, що вони можуть все, бо в функції патрульного поліцейського входить тільки охорона громадського порядку, захист прав і свобод людини, безпека дорожнього руху, охорона місця подій і сервісні послуги для тих, хто цього потребує (наприклад, неодноразово доводиться підвозити додому людей в стані алкогольного сп’яніння, які не можуть йти, чи викликати їм швидку, або відкрити двері зовні, якщо вони захлопнулися тощо, але ці виклики обслуговують не в першу чергу).

Розвіяли також ще один стереотип, мовляв мають план по штрафах. «Ми такі самі громадяни, не є звірами, у нас немає планів по штрафах, по протоколах, по затриманнях. Є порушення – ми реагуємо», - коментує Олександр Копитчак.

Попри те, що зміна триває 12 годин, нерідко затримуються на виконаннях завдань і робочий день триває 20 годин. Проте стверджують, що полісмен – це спосіб життя і не закривають очі на порушення, коли ходять в цивільному, - роблять зауваження курцям в громадських місцях, водіям неправильно припаркованих автомобілів…

Олександр Копитчак каже, що найбільше задоволення, коли люди дякують за елементарну допомогу. Проте зізнаються, що «важко навчити людей, щоб вони поважали водіїв, громадян, думали, які вони дії вчиняють. Люди не усвідомлюють, що вони роблять якесь порушення». Ще однією проблемою називають недосконалість законодавства: «Ми оформлюємо протоколи й передаємо в слідчі органи. На жаль, законодавство не досконале й не всі справи закінчуються арештом чи судом».

З-поміж інших книжкових відповідей і вподобань гості порадили просто читати в своє задоволення, а також прочитати й вивчити правила дорожнього руху, цивільний та кримінальний кодекс та інші нормативно-правові документи, щоб знати свої права й обов’язки.

Продовжилося друге ток-шоу «Бібліотечні гарадичі» запрошенням ведучої Маряна Григаш до виступу гурту «Станція». Глядачі тим часом вже почали індивідуально спілкуватися із патрульними поліцейськими.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.