Новини

Закарпатські нардепи активно піарилися на державних субвенціях, – ОПОРА

У період із 21 грудня 2018 року й до 22 січня 2019 року на Закарпатті спостерігачі ОПОРИ зафіксували кілька випадків, коли про народних депутатів розповсюджувалася позитивна інформація з ознаками піару під час інформування про заходи, що були здійснені коштом субвенцій із Державного бюджету. Позитивну інформацію про нардепів розповсюджували як окремі ЗМІ, так і сайти органів місцевого самоврядування.

Наприклад, 15 січня на сторінці Управління освіти та культури Берегівської міської ради у мережі Facebook. Там опублікували повідомлення про те, що управління щиро дякує Івану Балозі, депутату Верховної Ради України, та Ользі Бізілі, голові депутатської фракції «Єдиний центр», за сприяння у виділенні коштів з Державного бюджету на капітальний ремонт будівель приміщень Берегівської ЗОШ № 1 та гімназії у розмірі 400 тис. грн. Додамо, що Берегово входить до виборчого округу №73, від якого висувався народний депутат Іван Балога.

22 01 2019 Zakarpattia berehovo subv

На офіційному сайті Ужгородської міської ради 14 січня з’явилася інформація про те, що у відділенні дитячої хірургії Ужгородської центральної міської клінічної лікарні встановили нове сучасне обладнання – ендоскопічну систему з високочастотним електрохірургічним апаратом експертного класу та комплексом інструментів і аксесуарів. Вартість медичної апаратури – 3 млн 759 тис. 500 грн. Її придбали завдяки субвенції з державного бюджету у сумі 3 млн 650 тис. грн, решту – дофінансували з бюджету Ужгорода. Як йдеться у повідомленні, у лікарні напередодні побували Ужгородський міський голова Богдан Андріїв та народний депутат України Роберт Горват, «який посприяв виділенню субвенції». Відзначимо, Ужгород входить до виборчого округу №68, де Роберт Горват обирався народним депутатом. Головний лікар закладу Іван Курах подякував нардепу за допомогу у придбанні апаратури. Водночас міський голова Ужгорода Богдан Андріїв відзначив: «Дякую Роберту Івановичу, який сприяв виділенню коштів із державного бюджету, і за те, що опікується проблемами округу». Окрім того, із офіційної електронної скриньки Ужгородської міської ради цю ж інформацію із ілюстраціями, розіслали на адреси ЗМІ Закарпатської області.

22 01 2019 Zakarpattia uzhhorod subv

22 01 2019 Zakarpattia uzhhorod 1 subv

5 січня на офіційному сайті Свалявської міської ради розмістили матеріал-подяку від депутатського корпусу ради, виконавчого комітету Свалявської міської ради та мешканців міста голові Закарпатської обласної державної адміністрації – Геннадію Москалю та народному депутату України – Михайлу Ланю за сприяння у виділенні субвенції з Державного бюджету, місцевому бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в розмірі 6 465 450 грн. Як вказано у повідомленні, за виділені кошти Свалявська міська рада вже провела капітальний ремонт вул. Кошового, Сільваї, Астолоша на загальну суму 3 018 379 грн. Решта субвенції переходить на 2019 рік та буде спрямована на капітальний ремонт вулиці Гоголя у м. Свалява, вулиць Зимня та Вакарова у с. Драчино. Відзначимо, Свалява входить до одномандатного виборчого округу №70, де Михайло Ланьо обирався депутатом.

22 01 2019 Zakarpattia svaliava subv

У районній газеті «Зоря Рахівщини» 29 грудня опублікували замітку від прес-служби Радикальної партії Олега Ляшка про те, що нещодавно з Державного бюджету надійшов черговий транш субвенції (761 тис. грн) на капітальний ремонт будівлі Костилівської ЗДР. Як йдеться у повідомленні, кошти для будівництва ще однієї групи виділені за ініціативи лідера Радикальної партії Олега Ляшка. 

22 01 2019 Zakarpattia rakhiv subv

Крім цього, 21 грудня, на новинному сайті Тячівщини з’явилася публікація про чергове засідання сесії Тячівської районної ради. Як йдеться у матеріалі, до 20 грудня РДА надійшло розпорядження Кабміну про збільшення обсягу субвенції з держбюджету на заходи соціально-економічного розвитку окремих територій у сумі 5 млн 220 тис. грн.

Згідно з публікацією, заступник голови райради Ігор Грабарь зауважив, що з цієї суми, виділеної за сприяння народного депутата України Василя Петьовки, 1,5 мільйона гривень піде на закупівлю медичного устаткування довгострокового користування для Тячівської РЛ №1.

1,5 мільйона гривень спрямовано на співфінансування капремонту дороги Тячів-Округла-Вільхівці-Лази у Тячівській ОТГ. Іншу частину  фінансів спрямували на ряд об’єктів у населених пунктах району. У їх числі капремонт частини приміщень Дубівського ДНЗ №2, капітальний ремонт (часткова заміна вікон і дверей) Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст., капремонт будівлі Німецькомокрянської ЗОШ І-ІІ ст., капітальний ремонт вулиць. Тячів входить до виборчого округу №72, від якого висувався Василь Петьовка.

22 01 2019 Zakarpattia tiachiv subv

«Державна субвенція – це дотація від держави органам місцевого самоврядування з чітко визначеною метою на певний локальний проект. Проте відсутність чітких критеріїв відбору та непрозорість засідань комісії з розподілу субвенцій дає підстави вважати систему виділення коштів заполітизованою,  зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Закарпатській області Ярослав Гулан. Окрім того, політики можуть використовувати бажання виборців отримати фінансування на проект задля отримання електоральних переваг в окрузі. Відтак піар на державних субвенціях чинних нардепів на майбутніх парламентських виборах створить нерівні умови з іншими кандидатами».

Громадянська мережа ОПОРА наголошує на важливості зміни механізму виділення державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості виділення коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.