Новини

Закарпатські лісівники спростовують звинувачення на адресу директорки "Верхньогірського ЛГ"

Про це йдеться у відкритому листі від Яцко В.Л. та інших звільнених лісівників агролісів. 

До редакції Zaholovok.com.ua звернулися колишні закрпатські лісівники зі проханням оприлюднити їх листа. Далі подаємо текст без змін. 

Відкритий лист

Шановні представники ЗМІ, ми звертаємось до Вас із проханням встановити справедливість по відношенню до нашої колеги – директора ДП «Верхньогірське ЛГ» Марії Дмитрівни Плиски-Галатиби».

Як Вам відомо, 30 грудня минулого року в Інтернет-видання «Трибуна» було «вкинуто» інформацію із звинуваченнями Марії Дмитрівної у доведенні державного підприємства до боргів і призначеня її на посаду голови ліквідаційної комісії філії ДП «Закарпатське ОУЛАГ».

Після святкування Нового року журналісти видання «Трибуна» знову написали про дійсних поборників захисту лісу та тих, які так і не змогли поділити ласі й дармові шматки «колгоспних лісів» і зараз обвинувачують в усіх смертних гріхах один одного.

У нас, читачів газети «Трибуна» і всіх закарпатських видань, складається таке враження, що в Закарпатській області «чорні лісоруби» і махінатори-активісти «замовили» лісників, які не дають їм працювати. Ось можна навести до прикладу такий випадок, який стався нещодавно в Закарпатті.

Спочатку вони писали скарги на самих працівників лісового господарства області, не допомогло. Тоді взялися за директора Верхньогірського лісгоспу Марію Плиску-Галатибу, яку звинувачують у незаконних рубках і намагаються похитнути авторитет лісівника.

Ми, лісівники краю знаємо, хто стоїть за всіма звинуваченнями i, хочемо зазначити, що ситуація виглядає трошки інакше. Знаючи Марію Дмитрівну як порядну людину, ми глибоко переконані в тому, що всю ситуацію сміливо можна назвати брудною провокацією. Дані події обумовлені тим, що колишнім керівництвом ГДСЛАП «Закарпатагроліс» , зокрема колишнім Гендиректором Іваном Котурбачем, вживаються всі можливі і неможливі заходи для уникнення кримінальної відповідальності за низку злочинів, скоєних ним за «геніального» керування. Номер його кримінальної справи – 308/15267/14-k. Ужгородський міськрайонний суд розглядає ряд кримінальних справ, у яких Івану Котурбачу предявлено обвинувачення, доведена вина, оголошено вирок по одній справі, а вирішення міри покарання в іншій залишається за судом. Ще ряд кримінальних проваджень перебувають у слідчих органах, тому за наслідками їх розслідування буде прийняте відповідне рішення по закону.

Шановні представники ЗМІ, заохочуємо Вас звернутися до звичайного аналізу фактів: Міністерство агропромполітики укладає контракт з майбутнім керівником ГДСЛАП «Закарпатагроліс» Іваном Котурбачем у лютому 2010 року. Грудень 2010 року стає вирішальним місяцем питання життя і смерті ГДСЛАП «Закарпатагроліс». Господарським судом порушено справу про банкрутство підприємства і в руках суду опиняється доля чотирьохсот сімей вищезазначеного підприємства. Причина – «унікальний» метод керування підприємства – таке собі «ноу-хау Котурбача» у лісовій галузі. Заради врятування такої кількості працівників комітет кредиторів йде на підписання мирової угоди, яка тягарем у 11,6 мільйонів гривень лягає на плечі підприємства. Однак, не виявляючи ніяких емоцій Генпрокуратура адекватно реагує на ситуацію, що склалася і за її поданням Мінагропромполітики рекомендує звільнити Котурбача із займаної посади. Що і було зроблено наказом МінАПК.

Марія Дмитрівна, очоливши посаду Голови ліквідаційної комісії 25 вересня 2014 року, не покинула галузь у важкий період і всі працівники регулярно отримували заробітну плату та проводилася сплата податків. Після передачі агролісового господарства майже всі працівники були працевлаштовані. Але на превеликий жаль, завжди авторитет таких людей і намагаються спаплюжити й сфабрикувати проти них неіснуючі звинувачення. Ось до прикладу, як ці звинувачення коментує звільнений за систематичні грубі порушення умов контракту та «винагороду» колишній директор Тячівского Держспецлісгоспу Віталій Шелемба.

Зокрема наводимо його пряму мову, «Зізнаюся, я особисто, у липні минулого року мав розмову з начальником ЗОУЛМГ та вже тоді радив йому звернути увагу на роботу ліквідаційної комісії агролісу, оскільки, як кажуть, неозброєним оком було видно, що процес ліквідації підприємства викликає багато запитань з юридичної точки зору, правильності формування ліквідаційної маси підприємства, повноти розрахунків звільненим працівникам та передачі основних засобів новоствореним або діючим Держлісгоспам, не говорячи вже про право вести взагалі лісосічні роботи під час ліквідації. Мною також було наголошено не лише на повній відсутності необхідного досвіду у голови комісії, але і на тому, що вона занадто захопилася питанням створення нового лісового підприємства на базі ліквідованої міжгірської філії агролісу і часу вникати в законодавчі нюанси в неї не знайшлося. На жаль, а в цьому переконалося багато людей які вболівають за долю лісу, будь яка порада чи рекомендація від будь кого сприймається високими лісовими начальниками надзвичайно болісно, їм здається, що хтось намагається обмежити їх вплив, чи, боронь Боже, прагне зайняти їх “царственні крісла».

Вищеназваний «мисливець за корупціонерами» потрапив в поле зору правоохоронних органів за чисельні оборудки й афери. Проти нього навіть кілька разів порушувалися кримінальні справи, однак, в результаті, все обходилося без всяких наслідків. Одне тільки – його звільняли з тріском з посади. А він воліє повернутися в лісову галузь, аби спокійно продовжувати робити те, що приносило величезні бариші не тільки йому особисто, а й ще й його тіньовим господарям. Віталій Шелемба до того, як став «великим борцем» був директором філії «Тячівдержспеслісгосп» ГДСЛАП «Закарпатагроліс», а пізніше юристом філії «Хустське ЛАГ». На той час фахової освіти лісівника не мав. За освітою юрист з Слобожанщини, лісівником він вирішив стати після неодноразового звільнення у 2012 році. Освіту за спеціальністю лісник-єгерь Шелемба здобув у Міжгірському професійному ліцеї. Це стало його єдиною можливістю реалізувати себе у лісовій галузі. Всі його опуси щодо…… «Я радив керівництву ЗОУЛМГ……» та «Мною також було наголошено……», можна інтерпретувати фразою з відомого мультфільму «Повернення блудного папуги», або як кажуть у народі “на злодії шапка горить».

Зрозуміло, що він не був готовий до такої аскези, і так чи інакше вирішив воювати. Але із собою він уніс й борг у розмірі майже мільйон гривень при курсі долара 4,5 грн за дол. Прямо якийсь «Корейка» з «Золотого теля» Ільфа і Петрова... Звісно, що легше це зробити коли знаєш систему зсередини. З 2012 по 2014 роки провчився у Львівському національному університеті, працюючи паралельно у філії «Хустького ЛАГу» до 2016. Щоб розібратися у цьому колосальному корупційному кублі під обгорткою «борець за справедливість» остаточно, не можмо не розповісти факти, від яких у вас, любі читачі, буде легкий шок. Після звільнення у 2012 році Шелемба балотувався до Верховної Ради від політичної партії «ЕЦ». Будучи аутсайдером політичного життя він вирішив шукати нового заробітку у знайомій йому царині. Під час свого керування він регулярно більшу частину зарплати всього Тячівського держлісгоспу, виділеної з бюджету Міністерства на цілий штат, забирав собі, і лишень мізерну долю, як собакам кістку, кидав працівникам. Але це все - насіння на декілька тисяч гривень. А от за 2010-2011 роки отримав понад 470 тисяч гривень із держбюджету на зарплати лісовій охороні. Бо саме таким аферистичним чином можна було вибити кошти на заробітні плати. А ось виплатив, задумайтеся, менше 100 тисяч. А залишок невиплаченої суми мотивував тим, що треба «на відкати» вищестоящему керівництву. Платіжні відомості вилучені в рамках кримінальних справ ДФС України та частково здані в архів.

А ось те, що на Шелембу відкривались кримінальні справи за афери, тут уже цікавіше. Перший раз на нього була відкрита кримінальна справа працівниками міліції та прокуратури за хабар. Невже є люди зі здоровим глуздом, які вірять людині, котра зафіксована серед журналістів як знешкоджений корупціонер України? Про тячівського хлопа є багато чуток, але оперуємо виключно фактами. Я наведу тільки суть як пан Шелемба працюючи директором філії «Тячівдержспецлісгосп» ГДСЛАП «Закарпатагроліс», бувши службовою особою, на яку покладено виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, з використанням свого службового становища, 9 березня 2011 року, близько 16 години 30 хвилин, в с. Нересниця по вул. Грушевського, 160, Тячівського району в робочому приміщенні й знаходячись в службовому кабінеті головного лісничого вказаного філіалу, одержав від Форкош Миколи Івановича в якості хабара дві тисячі доларів США за видачу останньому липової довідки про те, що земельна ділянка площею 1,0586 га. в урочищі «Чертіж» с.Грушево для ведення особистого селянського господарства не відноситься до земель лісового фонду філіалу «Тячівдержспецлісгосп». Якщо тут перераховувати всі документи, підтвердження, нотаріально завірені довідки і копії, називати організаторів, що стоять за фівником, то піде не менше сторінки тексту. Другий раз за зловживання службовим становищем – під час його директорства утворилася чималенька «діра» у 90 тисяч гривень заборгованості за використання паливно-мастильних матеріалів. А ці гроші повинні були піти на знову же таки заробітну плату або ж на озеленення Закарпаття. За це його до кримінальної відповідальності притягнули працівники КРУ та УБЕЗу. Але це ще не все. Перед тим, як піти з філії «Хустдержспецлісгосп» ГДСЛАП «Закарпатагроліс» він разом із Василем Лемаком, який був на той час директором, а Віталій Шелемба юристом, довели лісогосподарське підприємство до «ручки» і залишив борги в розмірі понад 3,5 мільйони гривень, серед яких 553 тисячі гривень боргу до Пенсійного фонду. А це, задумайтеся, пенсії наших батьків. А тепер він, за чутками, працює при Міністерстві юстиції і бере безпосередню участь у ліквідації одного з найпотужніших підприємств, якого не відомо. Зокрема, він очолює державне підприємство «Інформаційний центр Міністерства юстиції України».

Ми вважаємо, що дана провокація не стільки дискредитує авторитетного лісівника, скільки в цілому підриває імідж наших працівників. Хочемо задати питання, яке логічно виникає: «Чому Ви, шановні захисники «чистих Карпат», пан Віталій Михайлович Шелемба та пан Іван Іванович Котурбач, обіймавши високі посади в лісовій галузі, довели підприємства до такого ганебного стану, що люди сиділи без зарплати по пів року».

Нам відомо, що зараз проти директора Плиски-Галатиби ведеться переслідування з формулюванням у боротьбі за «за чисті Карпати», ГО під такою ж назвою, яку очолює нами відомий Віталій Шелемба. А також звернути увагу на те, яка доля кримінальних справ, в яких шухлядах і шафах, заведених на Віталія Шелембу та його партнерів – Василя Лемака та Івана Котурбача. Але ми знаємо, що журналісти знають правду і ми готові надати всі факти на наш захист. Нам немає чого приховувати. Шановні представники засобів масової інформації, м що нижче підписалися, звертаємося до Вас з проханням захистити нас в ситуації, що склалася, відновити справедливість по відношенню до Марії Плиски і провести чесне та не упереджене журналістське розслідування.

Сподіваємося на Ваше порозуміння і допомогу!

Яцко В.Л. та звільнені лісівники агролісів

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.