Новини

Закарпатські лісівники, розповіли як захищають лісові насадження

Вирощування міцних, здорових дерев та їхній захист – одне із головних завдань лісівників. Проте справжньою бідою і постійною загрозою збереження посадкового матеріалу сіянців і саджанців є маленькі, але разом з тим і шкідливі істоти – кроти і миші. Вони за за кілька годин можуть знищити навіть молоде деревце. 

Вже довгі роки ведеться боротьба з кротами та дрібними гризунами різними методами, але вони виявляються малоефективними. Використання негуманних методів (пасток, капканів, отрут чи газів), що призводять до загибелі тварин, приносить тимчасовий ефект і мають непередбачувані наслідки, небезпечні для людини і шкідливі для ґрунту. Більш гуманні та екологічні – електронні відлякувачі, але ці пристрої малоефективні, вимагають постійного контролю і псують зовнішній вигляд ділянки. Можна також скористатися природним методом боротьби з кротами, посадивши на ділянці різні види рослин, які відлякують цих тварин (квасоля, горох, сочевиця), але це тривалий процес, як, втім, і всі інші.

Тому для захисту від гризунів закарпатські лісівники у розсадниках облаштовують насипні грядки і встановлюють дрібну сітку аби саджанці змогли спокійно вирости і зміцнішати. Ця весна не стала винятком і працівники Ужгородського лісового господарства встановили спеціальну пластикову сітку, яка є надійним бар’єром від кротів. Як розповідають самі лісівники, достаньо викоритати захисну сітку всього один раз, щоб вберегти посіви.

Окрім того, лісгоспівці також оновили лісовий розсадник на території Кам’яницького лісництва. Там лісівники повністю замінили ґрунт та ящики аби дерева росли на свіжих грядках.

За матеріалами прес-служби Закарпатського ОУЛМГ

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.