Закарпатські депутати просять Уряд виділити 98 млн грн на протипаводковий захист

Закарпатська обласна рада прийняла звернення до Кабінету Міністрі із проханням забезпечити фінансування заходів Комплексного протипаводкового захисту у басейні р. Тиса на території Закарпатської області у розмірі 98,5 млн гривень.

У документі наголошується: «…п’ятий рік поспіль виконання зазначеного Закону України не забезпечується, і відповідно кошти з державного бюджету на виконання робіт не виділяються. Як наслідок, щоразу на незахищених територіях страждає населення, а на гірських ділянках річок розмиваються береги. Паводок, який пройшов на річках Закарпаття 15-17 грудня 2017 року, досяг історичних позначок в Іршавському і Виноградівському районах. Відсутність системи надійного захисту призвела до підтоплення 67 населених пунктів (1132 дворогосподарства, 453 житлових будинків), а також 3406 га сільськогосподарських угідь. Вкотре нанесені значні матеріальні збитки мешканцям басейну річки Боржава (Вільхівка, Заріччя, Сільце Іршавського району, Боржавське, Великі Ком’яти Виноградівського району), річки Теребля (Вонігово, Бедевля і Буштитно Тячівського району) та інші.

Депутатський корпус Закарпатської обласної ради, щорічно звертався до Уряду та центральних органів виконавчої влади України щодо необхідності відновлення фінансування протипаводкових заходів в області. Однак, питання не вирішується, а на 2018 рік за цією Програмою передбачено лише 200 тис. гривень на всю галузь.

Висловлюємо глибоке занепокоєння ситуацією, що виникла у зв’язку із відсутністю необхідного фінансового ресурсу для забезпечення ліквідації наслідків постійних повеней на території Закарпаття, і вчергове просимо зважити на серйозність проблеми та сприяти внесенню змін до Державного бюджету на 2018 рік, з метою забезпечення фінансування заходів Комплексного протипаводкового захисту у басейні р. Тиса на території Закарпатської області у розмірі 98,5 млн гривень, як це й передбачено Загальнодержавною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення р. Дніпро», - повідомляє прес-служба Закарпатської обласної ради. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання