Закарпатські депутати просять прийняти закон, який заборонить «маскування» на мітингах

Завтра, 29 березня, під час сесії депутати Закарпатської обласної ради розглянуть проект звернення до керівництва держави щодо ухвалення закону, який, на думку розробників проекту, врегулює порядок проведення мирних зібрань та передбачить заборону використання масок, інших засобів чи способів маскування з метою уникнення ідентифікації осіб, що беруть участь у таких заходах.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської обласної ради.

«У зв’язку із тим, що в Україні відсутній спеціальний закон, який би мав визначати порядок організації та проведення мирних зібрань, ні учасники мирних зібрань, ні представники влади не можуть бути впевнені у правомірності своїх дій.

Процеси в українському суспільстві підтверджують нагальність та важливість врегулювання порядку проведення мирних зібрань. Все більш актуальною стає проблема попередження насильства на зібраннях, особливо з огляду на наявність великої кількості парамілітарних груп та значну кількість нелегальної зброї й вибухівки. Свідченням цього є вибух під час мирної ходи у Харкові 22 лютого 2015 року, події 31 серпня 2015 року у Києві біля Верховної Ради України, коли у бік правоохоронців було кинуто бойову гранату та від вибуху загинуло четверо бійців Національної гвардії України.

Ми, депутати обласної ради, – далі наголошується в документі, – глибоко стурбовані тим, що ці негативні тенденції зачепили і багатонаціональне Закарпаття, яке завжди було осередком політичної толерантності.

Так, 17 березня 2018 року в Ужгороді відбувся Марш Слави Героїв, присвячений відзначенню 79-ї річниці від дня проголошення незалежності Карпатської України, в якому взяли участь представники націоналістичної організації «Карпатська Січ», ВО «Тризуб» ім. С. Бандери, бійці 1 резервної сотні ДУК ПС – «Закарпаття» та «Правий сектор», так звана «чорна хода» націоналістів. Зовнішній вигляд учасників «ходи», гасла та лозунги, які вони викрикували, свідчили  про далеко не миролюбний характер цієї акції. Тільки завдяки злагодженим діям працівників Національної поліції та нацгвардійців вдалося уникнути сутичок та провокацій з боку радикалів.

Зважаючи на те, що в період активізації руху громадянських та політичних сил проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій викликає особливу увагу і резонанс у суспільстві, з метою створення умов для вільної реалізації свободи мирних зібрань в Україні відповідно до вимог статті 39 Конституції України, захисту прав і свобод громадян, просимо вас відреагувати нанагальну потребу суспільства шляхом невідкладного прийняття Закону України «Про мирні зібрання», який врегулює порядок проведення таких зібрань та передбачить заборону використання масок, інших засобів чи способів маскування з метою уникнення ідентифікації осіб, що беруть участь у таких заходах», – зазначається у проекті звернення депутатів.

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання