Закарпатські депутати пропонують уряду прискорити підготовку державної програми розвитку Карпат

Майже  два роки минуло, як  обласною радою  було  прийнято  рішення про реалізацію положень Резолюції та Рекомендацій Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи щодо сталого  розвитку гірських регіонів на прикладі  Карпатських гір.

Цим рішенням  запропоновано Кабінету Міністрів України доручити центральним та регіональним  органам  влади підготувати Державну програму сталого  розвитку Українських Карпат. Аналогічні рішення прийняли Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька обласні ради.

Кабінет Міністрів  України  розпорядженням «Про затвердження плану заходів щодо стимулювання міжрегіональної співпраці, кооперації та інтеграції» доручив Мінекономрозвитку та  іншим центральним органам виконавчої влади, а також Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій облдержадміністраціям підготувати протягом 2012 року проект Державної програми сталого розвитку Українських Карпат як складової частини програми Європейського Союзу “Карпатський простір”.

Закарпатською обласною радою та облдержадміністрацією із залученням  науковців Інституту регіональних досліджень НАН України підготовлено проект Концепції такої програми. На засіданнях постійних комісій Закарпатської обласної ради за участі науковців та представників  громадських формувань проведено його громадське обговорення. 4-5 жовтня проект Концепції Державної програми сталого розвитку Українських Карпат  також обговорено і схвалено учасниками ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сталий розвиток Карпат: сучасний стан та стратегія дій», що  відбулася  у Львові і в  якій  взяли  участь більше 120 докторів наук, професорів, керівних працівників міністерств та  відомств, регіональних органів влади та зарубіжні гості. Проект Концепції півроку тому  надіслано Міністерству економічного розвитку та торгівлі, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Міністерству фінансів України для висновків і підготовки відповідної постанови  Кабміну.

Проте з боку центральних органів виконавчої влади це доручення КМУ досі ігнорується. У зв’язку  з цим  за  ініціативи   депутата   Михайла  Кічковського  на сесії  прийнято звернення до Кабінету  Міністрів  України щодо   прискорення підготовки та  прийняття Державної програми сталого розвитку Українських Карпат. Адже це  дуже  важливо з огляду на те, що структури Європейського Союзу ведуть активну роботу з підготовки програми «Карпатський простір» на фінансову перспективу 2014-2020 роки, де могли б бути враховані пропозиції і потреби нашої держави, - повідомили у прес-службі Закарпатської облради.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання