Закарпатські бібліотекарі вчилися співпрацювати з журналістами і ЗМІ

Закарпатські бібліотекарі вчилися співпрацювати з журналістами і ЗМІ

21 травня в Ужгороді на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка відбувся практикум «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Закарпатській області». Працівникам бібліотек розповіли про процес децентралізації в Закарпатській області та про можливості ефективної співпраці представників управлінь територіальних громад, місцевих бібліотек та засобів масової інформації.

Під час практикуму консультант Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Ільницький розповів про динаміку реформи децентралізації у Закарпатській області та особливості функціонування громад. На його думку, у ЗМІ бракує інформації про історії успіху громад, про вдалі проекти. На практикумі для бібліотечних працівників журналісти місцевих медіа Олександра Артюхіна (Uzhinform), Зоряна Попович, Вероніка Мороз (UA:Закарпаття) та Світлана Кедик (Виноградівські вогні) допомогли учасникам краще зрозуміти, яка ж інформація може зацікавити журналістів, і як успішно комунікувати з представниками  ЗМІ. Бібліотекарі регіону практикувались у пошуку інфоприводів та написані прес-релізів, інформаційних повідомлень, на які можуть звернути увагу ЗМІ.

«Мета нашого проекту розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування, створення прес-клубів бібліотек в кожному регіоні та налагодження взаємодії між бібліотеками, громадами та журналістами. Також важливим є висвітлення правдивої і неупередженої інформації та просування реформи місцевого самоврядування в Україні», – розповіла ментор практикуму та бібліотечних прес-клубів «ПУЛЬС» Олена Костиця. На її думку, бібліотекар володіє певними знаннями та навиками, тому може виконувати в громаді функцію прес-служби, зайняти нішу, що вкрай необхідна і актуальна на сьогодні, адже в Україні багато прикладів, коли бібліотекарі ведуть блоги, сайти, сторінки у фейсбуці своїх громад, управлінь культури, створюють контент або розповсюджують інформацію.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання