Новини

Закарпатське СІЗО наламало дров з медичним забезпеченням в'язнів

Реагуючи на порушення законодавства, виявлені прокуратурою області в Закарпатській УВП № 9, виконувачу обов’язків начальника установи внесено вказівку усунути їх.

Як повідомив старший прокурор прокуратури області з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян Віталій Білець:

«Прокуратурою Закарпатської області, із залученням фахівців санітарно-епідеміологічної служби та органів охорони здоров’я, проведено комплексну перевірку з питань додержання адміністрацією Закарпатської установи виконання покарань № 9 відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області вимог кримінально-виконавчого та іншого законодавства при триманні взятих під варту і засуджених осіб у зазначеній установі».

Перевірка засвідчила, що керівництвом установи вжито заходів щодо забезпечення належних умов тримання в’язнів в СІЗО, що підтверджено самими ув’язненими особами під час здійснення прокурорськими працівниками покамерних обходів режимного корпусу установи та проведення з ними бесід.

Разом з тим, фахівцями санепідемслужби виявлені окремі недоліки в діяльності СІЗО. Зокрема, перевірка показала, що в Закарпатській УВП № 9 тривалий час не вирішеним залишається питання щодо забезпечення приміщення для зберігання ліків гігрометром, аптечне приміщення СІЗО не укомплектоване достатньою кількістю стелажів для зберігання ліків.

Комісією лікарів проведено огляд ув’язнених осіб, яким дані відповідні рекомендації. Також, фахівцями територіальних медичних закладів констатовано, що взятим під варту і засудженим особам надається належна медична допомога та лікування лікарями медичної частини СІЗО. Проте, комісією лікарів звернуто увагу начальника медчастини на необхідність посилення контролю своєчасним та повним внесенням до медичних карток в’язнів відповідних записів про всі призначення і маніпуляції за наслідками амбулаторних звернень засуджених з приводу захворювань.

Окрім того, вчора виконувач обов’язків прокурора області Роман Балита провів особитий прийом ув’язнених осіб у Закарпатській УВП № 9, під час якого було прийнято з особистих питань ув’язнених осіб, яким по суті порушених ними питань прокурор надав відповідні роз’яснення. Скарг щодо режиму та умов тримання в СІЗО від них не надійшло, - пише прес-служба прокуратури Закарпатської області. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.