Закарпатська прокуратура звинувачує прикордонників у приватизації земель

Закарпатський окружний адміністративний суд порушив провадження за позовом прокуратури щодо протиправної бездіяльності Мукачівського прикордонного загону (військова частина 2142).

Останні, нагадаємо, допустили оформлення права користування земельними ділянками у межах прикордонної смуги уздовж лінії державного кордону України орієнтовною площею 617 га з метою їх формування як об’єкта цивільних прав вартістю понад 16 млн грн.

Підставою для звернення до суду  стали випадки надання у власність та користування земельних ділянок уздовж прикордонної смуги. Прокурори встановилио факти надання земельних ділянок прикордонної смуги вздовж лінії кордону у приватну власність та користування, що є грубим порушенням вимог ст. 84 Земельного кодексу України, ст. 3 Закону України «Про використання земель оборони», інших законодавчих та підзаконних нормативних актів.

Така ситуація виникла насамперед через тривалу бездіяльність службових осіб органів охорони державного кодону щодо належного оформлення землекористування на землі оборони. Це давало і дає змогу окремим посадовцям органів місцевого самоврядування та Держгеокадастру маніпулювати можливістю розпорядження державними земельними ділянками через відсутність правовстановлюючих документів.

Водночас, органи державної прикордонної служби у особі Мукачівського прикордонного загону не вживали та не вживають дієві заходи щодо оформлення документів на право користування землями прикордонної смуги, що безумовно створює умови для незаконного розпорядження органами місцевого самоврядування і державної влади земельними ділянками у межах прикордонної смуги та суміжних землях і ставить під загрозу безперешкодне виконання функцій по охороні державного кордону.

Тому, однією з вимог у позові прокуратури області є зобов’язання вказаного органу державної прикордонної служби вжити заходи, передбачені статтями 92, 116, 123, 125, 126 Земельного кодексу України з метою набуття права користування земельними ділянками у межах прикордонної смуги уздовж лінії кордону України орієнтовною площею 617 га, вартістю понад 16 млн. грн. та оформлення речових прав на них, - пише прес-служба прокуратури Закарпатської області. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...