Новини

Закарпатська облрада збільшила штат апарату до 56 осіб

Депутати Закарпатської облради збільшили штат виконавчого апарату ради на 10 осіб. Крім того, ввели додаткову посаду заступника голови ради. Яку кандидатуру пропонують на цю посаду – наразі невідомо, проте серед обґрунтувань введення додаткового заступника в штат, звучить, зокрема «необхідність подолання політичної кризи». Проект рішення не був попередньо опублікований на сайті облради. У залі були тривалі дискусії з цього питання, проте депутати 38 голосами схвалили це рішення.


Під час розгляду проекту про структуру і чисельність виконавчого апарату обласної ради у новій редакції, депутат, екс-заступник голови Закарпатської облради Василь Іванчо («За майбутнє») зазначив, що пропозицій, прописані в проекті рішення, є порушенням регламенту. Депутат попросив першого заступника голови облради Андрія Шекету («Батьківщина») та депутата Дениса Мана («Європейська солідарність») прокоментувати таке рішення.

У ході обговорення Йосип Борто («КМКС») зазначив, що проектом рішення про структуру і чисельність виконавчого апарату пропонується збільшити штат із 46 осіб до 56 та сказав, що вважає таке рішення недоцільним. «Фракція КМКС не буде голосувати за це», – сказав Йосип Борто.

Як пояснив перший заступник голови облради Андрій Шекета («Батьківщина»), збільшення чисельності апарату проводиться через необхідність ввести в штат окремого управління внутрішнього аудиту: «Ідея полягає у тому, щоби продовжити ту роботу, яку розпочали минулі керівники ради, щоби проаналізувати роботу комунальних закладів», – сказав Андрій Шекета.   Також він додав, що в Україні 11 місцевих рад мають іншу кількість заступників (не тільки першого заступника і заступника голови облради): «Чи це правильно, чи неправильно скаже лише суд, якщо буде такий позов», – зазначив Шекета.

Депутат Денис Ман («Європейська солідарність»), звертаючись до Василя Іванча («За майбутнє»), зокрема зазначив: «Попередні пів року ви ігнорували всі ті норми, які зараз захищаєте». Крім того, Денис Ман звернув увагу на те, що на обласні цільові програми виділяються сотні мільйонів гривень і є багато питань до того, як вони фінансуються. «До цього треба підійти більш зважено і відділ аудиту мав би підготувати обґрунтування», – зазначив Денис Ман.  

Олександр Ледида («За майбутнє») заявив, що фракція «За майбутнє» не буде підтримувати збільшення штату апарату облради та додав, що «утворюючи нову посаду, неправильно розраховуватись грошима платників податків за політичну зраду».

Відтак, 38 депутатів Закарпатської обласної ради проголосували «за».  Пізніше депутати ввели в порядок денний проекти рішення, необхідні для проведення процедури голосування за кандидатуру заступника голови обласної ради. Наразі у залі працює лічильна комісія, яка готує процедуру таємного голосування.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.