Новини

Закарпатська обласна лікарня та лікарня Любліна розпочали спільний проєкт на майже 3 млн. євро

Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А. Новака та Регіональна спеціалізована лікарня ім. Стефана Кардинала Вишинськего, м. Люблін розпочали спільний проект. Загальний бюджет проекту: 2 894 289,86 євро, з них бюджет українського партнера:1 422 400 євро, у тому числі власні кошти партнера з України:  284 480 євро. Проект триватиме 18 місяців і передбачає закупівлю медичного та діагностичного лабораторного обладнання, а також обладнання, а також підвищення знань та навичок медичного персоналу і обмін найкращими практиками. Про це детальніше розповіли керівники лікарень на урочистому підписанні угоди про співпрацю.


  Проект вирішуватиме питання покращення спеціалізованого медичного обслуговування, розширюючи базу лікування серцево-судинних захворювань, а також захворювань, що потребують нейрохірургічного лікування, зокрема постраждалих у війнах. Обидві лікарні придбають кожен ангіографічні візуалізаційні системи для здійснення гібридних серцево-судинних операцій, на що спрямована більша частина коштів проекту.

Юрій Яцина та Пйотр Матей

За словами Юрія Яцини, директора КНП ЗОКЛ ім. А. Новака, ангіограф, який був у лікарні 25 років тому вийшов з ладу і тривалий час лікарня не могла надавати такий вид медичної послуги, використовували портативний ангіограф, який подарували фіни.  

«Є чудові спеціалісти, які виїхали і готові повернутися і  працювати на сучасному ангіографі, - зауважив Юрій Яцина. -  Багато проблем серцево- судинних  пов'язані із проведенням малоінвазивних хірургічних втручань. Якщо брати питання ангіографії, обстеження і лікування - це якраз цей  вид медичної послуги. Друга частина фінансування проекту - це покращення лабораторного діагностичної бази. У нас є лабораторне обладнання, аналізатори. На жаль, цього недостатньо і воно застаріло. Таким чином, придбавши лабораторне обладнання на близько 400 000 євро, ми зможемо значно покращити цей напрям роботи». За словами Юрія Яцини, частина проекту також пов'язана із навчанням лікарів, проведення різних конференцій та обміну досвіду. 

Директор обласної лікарні Юрій Яцина

Лікарня з Любліна за кошти проекту закупить веж четвертий ангіограм. Про це розповів Пйотр Матей, член Наглядової ради Проекту, директор Регіональної спеціалізованої лікарні ім. Стефана Кардинала Вишинськего, м. Люблін: «Прилад буде спрямований на нейрохірургічні потреби та малоінвазивні втручання.  Наша лікарня – одна з найбільших у регіоні, ми надаємо послуги у 36 медичних напрямках: від найпростіших медичних послуг до найбільш складних (нейрохірургія, інфаркти, інсульти). Якщо говорити про наступну інвестицію, то це буде утворення східного центру серцево- судинних хвороб і трансплантології». 

Пйотр Матей

Підтримка покращення надання медичних послуг обома лікарнями обумовлене також збільшенням захворювань унаслідок війни. За даними мерії, у Люблінському воєводстві може проживати до 90 тисяч осіб українського походження. У 2022 році до лікарні у Любліні госпіталізували 369 українців, а 216 людей отримали консультацію у відділенні швидкої медичної допомоги. 

За період повномасштабного вторгнення Росії, в період з 2022 по 2023 роки лікарнею ім. А.Новака надано лікування 3203 постраждалим від війни, з них 1083 – стаціонарно та 2120 – амбулаторно. 

Учасники та учасниці засідання

Фото: А. Семенюк

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.