Сімейний лікар із Рахова Оксана Штефко, хореограф школи східного танцю "Натхнення", у номінації «східний танець» стала лауреатом 3 ступеня. Гран-прі фестивалю отримала школа сучасного танцю з Башкирії.
Крім того, закарпатська лікарка отримала диплом Королівства Іспанії та м.Ллорет де Мар, подяку хореографу-тренеру, керівнику школи східного танцю "Натхнення" за "высочайший профессионализм и педагогический талант, укрепление международных культурных связей, неоценимый вклад в развитие и возрождение танцевальной восточной культуры". Оксана отримала запрошення на участь у міжнародному хореографічному конкурсі International Dance Games, який відбудеться в Італії у період 22-29 червня цього року в місті Ріміні, а також спеціальний приз – неймовірна екскурсія найкрасивішими місцями Каталонії, зокрема Барселоною та Жироною.
«Міжнародний фестиваль-конкурс танцю в Каталонії» відбувся у березні в Ллорет де Мар, на живописному узбережжі Середземного моря Іспанії, на курорті Коста Брава. Основною метою фестивалю була демонстрація мистецтва глядачу, а також обмін хореографічною практикою між хореографами, тренерами та керівниками колективів. Конкурс пройшов на одній із кращих танцювальних сцен Іспанії на знаменитій сцені La Siesta, яка з 1960 року і до нині вважається однією із кращих сцен для танцю в Іспанії.
Міжнародний конкурс оцінювався компетентними журі. Учасники отримали нагороди від різних культурних фондів і організаторів заходу. Конкурс надав можливість молодим артистам показати оточуючим, на що вони здатні. Участь у змаганнях брали як підлітки та дорослі, так і діти.
Відкривав фестиваль тенор Сам. У організації заходу брали участь кращі звукорежисери.
«Через погані погодні умови мій рейс із аеропорту Бориспіль затримали, а далі взагалі відмінили. Перереєстрацію, яка була лише на рейс із трансфером через Гельсінкі на 13:55 вже 24 березня прочекала 7 годин, а наступної доби цей рейс знову спочатку затримувався, далі також був відмінений через погані погодні умови. Запропонували рейс через Москву, яким нарешті вибралась с "паралізованого" Борисполя. Найгіршим було те, що чекати довелося в самому аеропорту.
Трансфер Фестивального комітету та саме проведення фестивалю-конкурсу перенесли через затримку учасників з України, Казахстану та Башкирії з 23 на 26 березня,а саме проведення конкурсу – з 25 на 27-е.
У міжнародному фестивалі-конкурсі взяло участь близько 500 учасників із 10 країн Росії, зокрема Якутії, Башкирії, Красноярського краю, Казахстану, Італії, Іспанії, Німеччини, України та інших», – розповідає Оксана.
Кожний виконував по 2 танці (конкурсні композиції) у трьох відділах-частинах: 1 – з хореографії: есенція, модерн, вільний стиль, бальний, східний танець; 2 – з хореографії: народній; 3 – з хореографії: імпровізація; та фінальні у номінаціях: класичний танець, сучасна хореографія (джаз, модерн, неокласика), естрадна хореографія (сучасний балет, шоу-групи, степ), спортивна хореографія (хіп-хоп, диско, техно, стріт, електрик бугі, брейк данс, поп локінг, а також інші вуличні стилі), народна хореографія, бальна хореографія, східний танець, фламенко, у вікових категоріях учасників: 1)молодше 9 років, 2) 10-12 років, 3) 13-15 років, 4) 16-19 років, 5) 20-25 років, 6) від 26 років, 7) змішана вікова категорія Mixta.
У журі фестивалю-конкурсу входили діячі культури Іспанії, Франції, Канади та країн Східної Європи та Азії. Міжнародне журі формував організатор фестивалю.
Критеріями оцінювання були: виконавське мистецтво, техніка виконання рухів, композиційна побудова номеру, сценічність (пластика, костюм, реквізит, культура виконання), підбір і відповідність музичного і хореографічного матеріалу, артистизм, розкриття художнього образу.
Альона Колодій, спеціально для Zaholovok.com.ua