Закарпатська команда «Слуги народу» працює над вдосконаленням законів у сфері туризму

Закарпатська команда «Слуги народу» працює над вдосконаленням законів у сфері туризму

Залучивши експертів, представників місцевих громад та бізнесу, політсила організувала круглий стіл, аби обговорити проблеми туристичної сфери та зібрати конкретні аспекти для доопрацювання законів. Модерував захід лідер закарпатського осередку «Слуги народу» Ігор Кривошеєв.

На проблемі зі сполученням та інфраструктурою наголосив відомий закарпатський туризмознавець Максим Адаменко. Відсутність логістики у найвіддаленіший регіон з інших областей та розбиті дороги – те, що найбільше шкодить розвитку туризму. Також експерт наголосив на важливості регламентування роботи екскурсоводів, які мають проходити обов’язкову фахову акредитацію.  

Михайло Лаба, Невицький сільський голова і кандидат «Слуги народу» від 70 округу, озвучив проблему відсутності стратегії та планування не тільки локального туризму, але й сіл та довколишнього середовища. 

Директор Міжнародного інституту людини і глобалістики «Ноосфера» Олег Лукша наголосив: екологічна спільнота просить звернути увагу на дотримання законів в екосфері та плануванні територій – фактично, за порушення яких зараз нема покарання. Виходить так, каже експерт, що будь-хто може порушити містобудівні закони, екологічні, і розвивати “бізнес”, який шкодить регіону. Ігноруються транскордонні екологічні коридори, які мають захист на міжнародному рівні, однак в Україні їх не дотримуються. Окремо треба вивчити питання доцільності та фаховості Держгеокадастру, резюмував Лукша. 

Кандидати від «Слуги народу» Олександр Маріковський та Мар’ян Заблоцький зосередилися на питаннях розвитку ОТГ та земельної сфери, які мають будуватись спільно, бо території треба віддавати у власність місцевих громад, а глобальні питання логістики та інфраструктури мають вирішувати на національному рівні.  

Василь Мокан, кандидат у нардепи від «Слуги народу», наголосив: важливо також розробити для кожного туристичного регіону професійний брендбук, своєрідний рекламний каталог туристичних локацій, та програму популяризації рекреаційних можливостей регіонів по всій Україні. 

Голова Пилипецької сільської ради Василь Готра, переконаний: треба створити лояльні зрозумілі правила гри для зеленого туризму. 

Еколог Роман Кіш вважає: рекреаційні регіони, зокрема, Закарпаття,  не можна перетворювати в промислові. Місцева та столична влада мають дуже тонко балансувати ці сфери, чітко розуміючи пріоритет туризму. 

Усі висловлені ідеї та зауваження спеціалісти оформлять у формат пропозицій, які врахують при розробці новацій у законах. 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання